Siemens logo hakkında yardım

keremx

Üye
merhaba, s7-1200 eğitimi aldım ve çok ileri seviye olmamakla beraber s7-1200 ile programlama yapabiliyorum.
işletmemizdeki bir makina için ihtiyaç duyduğumuz bir uygulama var ve bunu LOGO ile yapabilir miyim diye meraktayım. Ayrıca s7-1200 kullanabilen biri olarak Logo programlamayı kolayca halledebilir miyim?

Uygulama yapmak istediğim projem şu şekilde ;
start butonu ile hareketli bir havalandırma motorunu kontaktör ile çalıştırmak, motor belirli bir yola geldiğinde proimity sensör ile okuma yaptığında motor duracak ve belirli bir dakika sonra tekrar çalışacak, bu şekilde bir döngü. Tekrar çalışma süresi ekran üzerinden değişebilmeli.

Bilmem anlatabildim mi ama mümkün müdür?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
ekranlı logo ile istediğini yapabilirsin.Zamanı da ekrandan kullanıcı değiştirebilir.

Röle cikisli logo mu almam lazim? Programlamasi s7-1200 ile benzer mi? Istedigim uygulama s7-1200 ile programlmak cok basit benim icin fakat maliyetli

Çıkış olarak ne kontrol edeceğine bağlı.sadece kontaktör ise röle çıkışlı olmasına gerek yok.programlaması and ,or kapıları ile yapılır.Çok benzer değil ama internette eğitim videoları bulabilirsin.Logo yerine yerli GMT 196 serisi plc kullanabilirsin. Hem logo dan ucuz hemde logo dan yetenekli.Özellikleri şu şekilde ;Gmt suite adında türkçe arayüz ile programlanıyor ve çok kolay öğrenmesi istediğin işi yarım saate yapabilirsin.Simüle edebilirsin.
http://www.gmtcontrol.com/tr/urunler/plc/glc-186r.html
  • 24VDC besleme
  • 9 kanal 24V DC PNP/NPN giriş
  • 6 kanal 230VAC 5A röle çıkışı
  • Modüler yapı, maksimum 16 genişleme modülü bağlama imkanı ile 271 noktaya kadar destek
  • DIN RAY montaj
  • 100MB ethernet portu ile ağ üzerinden erişim imkanı
  • RS232 ve RS485 haberleşme portları
  • MODBUS RTU protokol desteği
  • Ondalıklı işlem desteği
  • 12ns komut işleme hızı
  • 3 adet çift fazlı (A,B,Z) encoder veya 3 adet hızlı sayıcı (20kHz) bağlama imkanı
  • mini USB portu üzerinden programlanabilme

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri