Siemens logo 230rc

hasan1980

Üye
Arkadaşlar merhaba, siz üstatlara birşey sormak istiyorum elimde siemens logo 230 rc cihazı var. Ben bu cihazla Q1 çıkışına bağladığım bir ışığı sabah 9:00 da yakmak akşam 21:00 da otomatik kapatmak istiyorum bu işlemi nasıl yapacağım bağlantıları nasıl olucak yardımcı olurmusunuz. Ben Q1 çıkışını örnek olarak söyledim başka biyere bağlanması gereklimi bilemiyorum. Işık 220v la çalışıyor. Bir türlü işin içinden çıkamadım.

şimdiden teşekkurler.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Merhabalar

Logo tipin röle çıkışlı "Q1" girişine faz girip, çıkışını da lamba ya girmen gerekli. Program olarakta zamanlayıcı kullanmalısın. Resimde gösterdim.

iyi çalışmalar

LOGO.jpg

Bağlantı şeklini anladım. Ekran üzerinden programlamam gerekli sanırım Pc bağlantı kaplosu yok bende.

Merhabalar

Ekran üzerinden programlama moduna gel . "Q1" çıkışının arkasına "SF" blok olarak zamanlayıcı ekle. İçeriğinde bulunan saati ve çalışma günlerini ayarla. O kadar.

iyi çalışmalar

Q1 çıkışının önüne SF seçenegini seçtim. Önüme Resimle gösteriyim.

sssii.jpg

Böyle bişey çıktı

Merhabalar

Hasan Bey "SF" içinde bir çok blok mevcut, siz aşağı yukarı oklarla istediğiniz bloğa gitmeniz gerekli. Saat şeklinde bir blok göreceksiniz. Anlarsınız zaten.

iyi çalışmalar

Bulamadım sanırım saate benzer bişey yok içinde tekrar SF GF gibi değerler çıkıyor.

hasan kardesim eğer uyguma yapmayı düşünüyorsan bosuna logoyu heder etme al bi zaman saati ucuza hallet ......
kolay gelsın

Sanırım işimi görebilecek tek cihaz bu cs-tech kardes.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri