Siemens Logo şifre kırma yardım

asusram

Üye
arkadaslar elimde bir adet siemens logo rc230c plc var şiresini kıramıyorum yardımcı olursanız sevinirim acilllllll....

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Arkadaslar buldum ve çözdüm programı silmeden direk şifreyi görüntüledim ben çok aradım ve Siemens Müşteri hizmetleri ile görüştüm sizinle paylasayım istedim

1 logo soft ve free serial port monitör prg kuruyoruz
2 usb kablo bağlantısı nı yapıyoruz
3 logo soft prg ve free serial port monitör prg açıyoruz
4 logo soft programından tools>>> options>>>interface >>> automatic detecion>>OK tıklıyoruz
5 Free serial port prg açıyoruz gelen hatırlatmaya close dioruz.
6 File>>>New Sesion>>İleri>>SERİAL PORT MONİTÖR ŞEÇ>>İLERİ>>Hangi COM a bağlı ise onu şeç>>İleri
Console Wiew i sec >>Ileri>>SOn
7 logo soft programına geliyoruz
8 Alt sıradaki tuslardan sondan 2.tus (LOGO!-> PC) tıklıyoruz
9 Free Serial Port prg açıyoruz ve hayırlı olsun şifre bulunmuştur

9 şifre bu şekilde gözukuyor !DBÿÿÿHÿ@EMIR
şifre : EMIR

NOT : FREE SERIAL PORT MONITOR ve LOGO SOFT V7 programlarını internetten bulabilirsiniz.

ÖMER BOYACI
MKE MUHIMMAT FABRIKASI

S7 200 ve S7 300 plc ler için de şifre kırma yöntemleri var mı?
Teşekkürler

Sent from my RM-885_eu_turkey_252 using Tapatalk

trakian s7 200 için hiç denemedim ama bu dediğim şekilde s7 200 de bir dene bana sanki free serial port monitorin programı sadece logo için değil gibi geldi çünkü iki programdada portları aynı yapıp çalıştırıyorsun .bence dene derim şu anda vaktim yok yetişmesi gereken işlerim var ama bitince dener yazarım buraya....

merhaba dediklerini yazdım ama karşılaştığım şifre : ÖÄÃÃßÐÎÓ oldu herhangi bir fikrin var mı?
yardımcı olabilir misin? program çinde yazılmış olma ihtimali var.

Arkadaslar buldum ve çözdüm programı silmeden direk şifreyi görüntüledim ben çok aradım ve Siemens Müşteri hizmetleri ile görüştüm sizinle paylasayım istedim

1 logo soft ve free serial port monitör prg kuruyoruz
2 usb kablo bağlantısı nı yapıyoruz
3 logo soft prg ve free serial port monitör prg açıyoruz
4 logo soft programından tools>>> options>>>interface >>> automatic detecion>>OK tıklıyoruz
5 Free serial port prg açıyoruz gelen hatırlatmaya close dioruz.
6 File>>>New Sesion>>İleri>>SERİAL PORT MONİTÖR ŞEÇ>>İLERİ>>Hangi COM a bağlı ise onu şeç>>İleri
Console Wiew i sec >>Ileri>>SOn
7 logo soft programına geliyoruz
8 Alt sıradaki tuslardan sondan 2.tus (LOGO!-> PC) tıklıyoruz
9 Free Serial Port prg açıyoruz ve hayırlı olsun şifre bulunmuştur

9 şifre bu şekilde gözukuyor !DBÿÿÿHÿ@EMIR
şifre : EMIR

NOT : FREE SERIAL PORT MONITOR ve LOGO SOFT V7 programlarını internetten bulabilirsiniz.

ÖMER BOYACI
MKE MUHIMMAT FABRIKASI

- for serial adapter
and
- for USB adapter.
and
- for 0BA7 ethernet connection.

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,922