Siemens HMI'da alarm/arıza sayfası oluşturmak

Simuzer

Üye
WinCC v11 kullanıyorum.

cpu'nun dijinal inputuna motor termiğin kontağı bağlı. Termik atınca, cpu'ya 1 bilgisi geliyor. Bu gelen bilgiye göre hmi'da ekranda hatayı (anlık olarak) gösterebiliyorum. Termik açınca ekranda hata gidiyor.

Ancak ben bir sayfa yapıp, o sayfada geçmişe ait termik hatalarını tarih, saat, dakika, ne kadar sürdüğü gibi bilgileri göstermek istiyorum. Bir de imkan varsa, hmi'a takılı usb belleğe veya sd carda bu sayfanın dökümanını excell olarak almak istiyorum..

Yardımlarınızı bekliyorum..

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Arkadaşlar,

CPU kısmında Arizalar isminde DB oluşturdum. Sonra ne yapmam gerekiyor? En azından nereden başlayacağımı bir bilsem ?

Selamlar dostu alarm menüsünde gelen alarmların kalıcı yada silinebilir olarak ayarlayabilirsin. warning olarak seçersen arıza gidince silinir alarm modu eror olursa silinmez.ayrıca alarmları kulandıgın plcye göre w yada dw seçip bit şeklinde kullanmalısın.

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri