Siemens elektrikli Süpürge

dogdestny

Üye
Süpürge koku yapıyor bende sokup dağıttım bir adet transistör patlakti onu değiştirdim şimdi ise motorun iki ucuna gelen kabloda elektrik var ne yapmalıyım

Motora nötr gelmiyor.kablo ve bağlantıları kontrol edin.

Makineyi tekrar toplarken kablo bağlantılarında bir sıkıntı olmuştur, tamer arkadaşın dediği gibi. Bir de eğer transistörü yandıysa büyük ihtimalle cihazın hava akımında bir problem vardır ve kendini yeterince soğutamıyordur. Ben de daha geçen hafta bu sorunu yaşadım. Benim süpürgem de bir 5 dakika çalıştıktan sonra kendini kapatıyordu ve aşırı ısınıyordu. Komple söküp baktığımda transistörün soğutucu alüminyum plakasını hava vakum motorun alüminyum gövdesine temas ettirdiklerini gördüm. Bu herşeyin düzgün çalıştığı senaryoda transistöre soğutma için daha büyük bir soğutma alanı sağlamakla beraber eğer hava akışı düzgün değilse ve motor fazla ısınıyorsa da transistörün aşırı ısınmasına sebep oluyor. Ben de tüm tozu pisliği temizledikten sonra arka egzos filtrelerinden kalın sünger olanı çıkartıp sadece hepa filtreyi bıraktım. Şuan hem hiç olmadığı kadar bir çekme gücüne sahip, hem de hiçbir ısınma problemi olmuyor. Umarım yardımcı olur.

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,903
Son üye
furoz6868

Yeni konular

Geri