Siemens Buzdolabi arizasi

termal sigortayı ve ısı sensörünü söktüm . Multimetre 2000 e ayarlıyken ; Isı sensörü ohm öltüm 4.26 cıkttı .Isıtıcıyı ölçüm 0.30 çıktı . Termal sigortayı kısa devre konumunda ölçtüm bip sesi geldi . Yani bu parçalar sağlam anlamına geliyor dimi

Son düzenleme:
Baska kontrol edecegim parca yok dimi .Timer fln varmı acaba bizim dolapta . Yoksa herseyi bu elektronik kartmı yapıyor ?

kapak contası sıfır gibi duruyor . Neyse takıp denicem tekrar . Yine düzgün calışmassa e.kartı değiştircem

peteğin tam soğuyup buzlandığının takibini yapmanız lazım[kar yapmıcak kuru buz yapacak parmağınızı ıslatıp boruya dokunduğunuzda yapışması gerekiyor]..

pteğin üstündeki plastik kapakları takmadan dolabı 2-3 saat çalıştırıp gözlemleyin...

resimdeki gibi ise dolabınız tam soğutma yapamaz..

öyle ise drayeri değiştirip gaz verip durumu görmeniz gerekir..

motor basınçtan düşmüş olabilir,motor sisteme yağ basmış ve peteğin bir kısmı tıkanmış olabilir vs.vs..

yani anlıyacağınız bu sizi aşar dolabı çalışır haldeyken yani [en az 4-5 saat çalışmış olması gerekir] bir ustaya göstermeniz gerekir..
son birşey söylüyeyim..rezistansın soketini siyah uçlu çıkarıp dolabı belli bir süre öyle çalıştırıp dolabın ısısını kontrol edin..

Moderatör tarafında düzenlendi:
usta dün gece buzdolabını çalıştırdım içine derece koydum eve gidince bakıcam max soğutma vardı -22 den sonra ona tıkladım . Sizin dediğiniz gibi plastiksizde deneyip gözlemlicem . Bu arada yetkili servise elektronik kartı sonrdum 185 tl dedi .Sonra yetkili servisi çağırırım ...

Bu arada dolabim 5 yıllık siemens cok eski degil . Suan dolap ilk alındıgı gun gibi calişiyor. 20 saattir calişiyor üst taraf -13 derece asagısı 3 derece gibi

Usta kapakları acık caliştırdım . Rezistansta karlanma yok buzlanma var elede yapişiyor ama resiztansın yarısında buzlanma var .diger yarsında hiçbişey yok sanki yarısı calışmıyo gibi.Resim attım bakarmısın

Ekli dosyalar

• 20170826_042457.jpg
    20170826_042457.jpg
    737.8 KB · Görüntüleme: 26
Moderatör tarafında düzenlendi:
dolabınız tam soğutma yapamadığından -18 leri göremiyor..

dolabınızda gaz problemi olabilir,motor presyonu sorunlu olduğundan motor problemi,evapta motor yağ bastığı için tıkanma gibi sıkıntılı vede masraflı arızalar olduğu gözüküyor..

bir ustaya incelettirmeniz gerekiyor.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri