Siemens buzdolabı elektronik kartı 220v

Evet ustam dediğin gibi seri lamba bağlayıp varistör bacaklarından karta 220v verdim patla çatlama vb. olumsuz durum olmadı lamba hiçbir tepki vermedi. Kart üzerinde kısa devre oluşturan bir durum yok gibi geliyor bu durumda
buzdolabı donduruyor diye servis kart atılası deyip değişime gitmiş komşuda bu kartı bana verdi esasen bende merak ettim baktım kartta gayet temiz ve sigorta diyor transistör triyaklar sağlam . zaten dorun dolabiçinin aşırı soğuması olduğu halde servis kart değişimi yapmış ve sorun devam ediyor yani bir servis kazazedesi daha oldu hatalı teşhis. Bu varistör üzerinden voltaj olayını aldım günün en önemli faydalı durumu teşekkürederim bol kazançlar 👍
Kartta kısa devre olmaması sağlam olduğunu göstermez. Solda bir mikroişlemci var . Önemli olan o.

Kartta kısa devre olmaması sağlam olduğunu göstermez. Solda bir mikroişlemci var . Önemli olan o.
Bu kat buzdolabının güç kart buna bağlı power düğmesi sensör vs. var servis dolabın fazla soğutma buzlanma sebebini buna bağlamış ve yeni kart takıldığı halde aynı problem devam komşu Ne denildi ise onu yapmış termal sigorta ve diğer siğorta multimetrre ve test yaptığımda sağlamdı esasen bu kartın sağlamolduğu belli .Dolabın buzlanması kart tan ise neden sorun devam ediyor .🤔

Son düzenleme:
Bu kar buzdolabının güç karı buna bağlı power düğmesi sensör vs. var servis dolabın fazla soğutma buzlanma sebebini buna bağlamış ve yeni kart takıldığı halde aynı problem devam komşu Ne denildi ise onu yapmış termal sigorta ve diğer siğorta multimetrre ve test yaptığımda sağlamdı esasen bu kartın sağlamolduğu belli .Dolabın buzlanması kart tan ise neden sorun devam ediyor .🤔
Onu da yeni kartı takan ve yevmiyesini doğrultan amca cevaplasın.

Son düzenleme:
sana ilk cevap veren ben, (hiç bir şey bilmiyorsan varistör amcanın bacaklarından gir ama seri lamba bağlamayı unutma.) teşekkür etmediğin için teşekkür ederim.

Evet ustam dediğin gibi seri lamba bağlayıp varistör bacaklarından karta 220v verdim patla çatlama vb. olumsuz durum olmadı lamba hiçbir tepki vermedi. Kart üzerinde kısa devre oluşturan bir durum yok gibi geliyor bu durumda
buzdolabı donduruyor diye servis kart atılası deyip değişime gitmiş komşuda bu kartı bana verdi esasen bende merak ettim baktım kartta gayet temiz ve sigorta diyor transistör triyaklar sağlam . zaten dorun dolabiçinin aşırı soğuması olduğu halde servis kart değişimi yapmış ve sorun devam ediyor yani bir servis kazazedesi daha oldu hatalı teşhis. Bu varistör üzerinden voltaj olayını aldım günün en önemli faydalı durumu teşekkürederim bol kazançlar 👍Ekli dosyayı görüntüle 93401
@paskomya usta arkadaş burada size teşekkür etmiş gözden kaçırmışsınız galiba.

sana ilk cevap veren ben, (hiç bir şey bilmiyorsan varistör amcanın bacaklarından gir ama seri lamba bağlamayı unutma.) teşekkür etmediğin için teşekkür ederim.
O teşekkürü size etmiştim toprakaltı cevap verdi. Sizin mesaja direk cevapla diye yazmıştım . Teşekkürüm size idi ,sorun değil tekrar teşekkürederim . Dediğim gibi bana mesaj Yazmışsınız arkadaş cvb veriyor 😏
bak güzel insan, varsayılan olarak soru soranlar genelde kartı söken kişilerdir. birincisi sen bunu belirtmemişsin. ikincisi anladığım kadarıyla tamircisin, üçüncüsü ben kart tamirini, elektroniği 45-46 yaşından sonra öğrendim. ben faz nötr bilmem ama varistörden 220 geçer diye biliyorum. bu arada ben çakma elektronikçiyim. fazla anlamam.
buzdolabı donduruyor diye servis kart atılası deyip değişime gitmiş komşuda bu kartı bana verdi esasen bende merak ettim baktım kartta gayet temiz ve sigorta diyor transistör triyaklar sağlam . zaten dorun dolabiçinin aşırı soğuması olduğu halde servis kart değişimi yapmış ve sorun devam ediyor yani bir servis kazazedesi daha oldu hatalı teşhis. Bu varistör üzerinden voltaj olayını aldım günün en önemli faydalı durumu teşekkürederim bol kazançlar 👍

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri