Siemens Buton Tasarımı

bestk

Üye
Merhabalar siemens hmida buton tasarımı konusunda yardımcı olabilecek olan var mı? Radius yani kenarlara eğim vs. nasıl verilebilir?
Aynı zamanda HMI da şık bir tasarım nasıl yapılabilir?Siemenste ekran tasarımı konusunda biraz zayıf gibi gördüm. Ya da ben yapamadım. Tecrübeli kardeşlerim yardımcı olursa mutlu olurum teşekkürler...

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
HMI panellerinde aralarında ayrıldığı noktalar var ktp serisi ile tp serisinde aynı özellikleri bulamayabilirsin elindeki ekran koduyla sorunu sorarsan daha iyi yönlendirilmiş olursun buton şekillendirme işlemleri çok zor işlemler değil panelin karsılamıyor olabilir.
Diğer ekran tasarım konusuda tamamen hayal gücüyle alakalı sen teknoloji paketinden istediğin görseli yapacağın işe göre secip zenginleştirebilirsin ekranını.

HMI panellerinde aralarında ayrıldığı noktalar var ktp serisi ile tp serisinde aynı özellikleri bulamayabilirsin elindeki ekran koduyla sorunu sorarsan daha iyi yönlendirilmiş olursun buton şekillendirme işlemleri çok zor işlemler değil panelin karsılamıyor olabilir.
Diğer ekran tasarım konusuda tamamen hayal gücüyle alakalı sen teknoloji paketinden istediğin görseli yapacağın işe göre secip zenginleştirebilirsin ekranını.
Teşekkürler cevabınız için tp900 panel kullandığım panel. Daha önce beijer kullandım beijer tasarım konusunda sanki daha iyi gördüm.

sıemens bu sektörün en iyilerindendir. tp 900 serisinde istediğiniz şekilde buton tasarımı yapabilirsiniz ayrıca mevcut butonları kullanmayıp animasyon olarak istediğiniz herhangi bir şekli buton olarak atayabilirsiniz
Capture.PNG

Teşekkürler. Animasyon olarak herhangi bir butonu kullanmak için resim ekleyip onun üzerinden mi atama yapacağım?

Resimde ekleyebilirsiniz kendiniz de tasarlayabilirsiniz arşivlerden de yararlanabilirsiniz. bu tarz işlerle alakalı çok video var izleyerek daha iyi öğrenebilirsiniz

Resimde ekleyebilirsiniz kendiniz de tasarlayabilirsiniz arşivlerden de yararlanabilirsiniz. bu tarz işlerle alakalı çok video var izleyerek daha iyi öğrenebilirsiniz
Anladım cevap için teşekkürler örneğin bir buton tasarımında sadece bir köşeye radius vermek istiyorum ama program tüm köşelere radius veriyor. Böyle buton tasarımı için önerebileceğiniz bir program var mı ya da hazır kütüphaneler var mı?

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,603
Son üye
devrim25

Yeni konular

Geri