Siemens BICO Teknolojisi nedir?

ugurbarut

Üye
Merhaba..

Siemensin BICO teknolojisini araştırıyorum. Bana bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar var mıdır acaba? Veya BİCO ile ilgili elinde döküman olan varsa onları da alabilirim. Saygılar. Aslında araştırmak istediğim konu şu;

Hareket halinde iken perde fotosel veya acil duruş bilgisi geldiğinde enable olan servo motoru ani bir şekilde durmasa bile 1 veya 2 saniye içerisinde durdurmak istiyorum. Bu servo motor vakum ile x ekseninde yaklaşık 300 kg yük taşıması yapıyor. BİCO ile bunun yapılabileceği hakkında bir şey duydum. Bunu araştırmak istiyorum. Motor ve sürücü bilgilerim aşağıdaki gibidir.

6SL3120-1TE24-5AA1 kodlu Single Motor Modül 400V 45A 150mmx380mmx270mm

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
BICO "Binector-Connector" un kısaltılmış halidir.

Temel olarak "Binector" bit formunda digital sinyaller örneğin OFF1, OFF2 gibi sadece 0 ve 1 olacak sinyalleri temsil eder.

Connector ise Analog ya da çoklu digital sinyallerin tanımıdır. Örneğin sürücüye hız bilgisini vermek isterseniz Connector terminolojisi kullanılır. Eğer sürücüye OFF1 gibi sürücüyü aktif pasif eden sinyali vermek istersek Binector terminolojisi kullanılır.

BICO kısacası sürücüyle olan sinyal iletişimini tanımlar.

SIMOVERT Manual Bölüm 4

https://support.industry.siemens.com/cs/document/13472409/simovert-masterdrives-vector-control-compendium-vc34-(operating-instructions)?dti=0&lc=en-WW

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri