Siemens İnverter Sorunu

karahusnu

Üye
Arkadaşlar 45 KW'lık bir blowere siemens MM440 ile yol veriyoruz. Blowerin sürekli çalışması için elektrik kesintisi olduğunda kendini resetlemesi ve motoru çalıştırması için ilgili parametreyi girdiğimi düşünüyorum.Elektriği ben kompaktan denemek için kesip verdiğimde inverter arızayı silip kendi kendine devreye giriyor. Ancak şebekeden kesinti olduğunda F003 hatası verip reset atmadan kendiliğinden devreye girmiyor. Benim elektriği kesmemle şebekeden kesilmesi arasında inverter açısından fark ne ki yada ne yapmalıyım bu sorunun giderilmesi için. Şimdiden teşekkürler...

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Kardeş kitapcığını incelersen bulursun... Ben inceledim P1210 parametresinden F003 hatası için otomatik reset yapma ve yeniden çalışma için ayar yapabiliyorsun....
İyi çalışmalar...

kardeş ben bu parametreyi zaten 6 yaptım. Dedim ya enerjiyi ben kesdiğimde inverter kendini resetliyor. Ancak şebekeden kesildiğinden resetlemiyor. Benim enerjiyi kesmemle şebekeden enerji kesildiğinde farklı davranıyor. Bunu nasıl çözerim bunu sormak istedim..

benim aklıma gelen ilk cevap ise elle kesme yaptığınızda elektrik tamamen gidiyordur yani cihazın üzerindeki kondansatörlere varıncaya kadar sonra yeniden gelince çalışıyor olabilir elektriği hızlı bir şekilde kesip vermeyi denerseniz sanırım manuel kesintidede aynı sorunu yaşaya bilirsiniz bende mm440 22kw kullanıyordum ve aynı sorun bendede vardı çözü ATV 71 alarak düzelttim MM 4** serisi çok berbat tavsiye etmiyorum

sevgili arkadaşım bence aradaki fark senin enerjiyi canaki81 arkadaşımın dedigi gibi komple gitmesidir .Sebekede bazen anlık kesintiler olmakta buda invertörü hataya sokmakta su sıralar bizim fabrikadada aynı sorunlar olmakta ben harici bir devre yaparak bundan kurtuldum otomatik resetleme devresi eger isteyen olursa paylaşırım.DsT

Arkadaşlar 45 KW'lık bir blowere siemens MM440 ile yol veriyoruz. Blowerin sürekli çalışması için elektrik kesintisi olduğunda kendini resetlemesi ve motoru çalıştırması için ilgili parametreyi girdiğimi düşünüyorum.Elektriği ben kompaktan denemek için kesip verdiğimde inverter arızayı silip kendi kendine devreye giriyor. Ancak şebekeden kesinti olduğunda F003 hatası verip reset atmadan kendiliğinden devreye girmiyor. Benim elektriği kesmemle şebekeden kesilmesi arasında inverter açısından fark ne ki yada ne yapmalıyım bu sorunun giderilmesi için. Şimdiden teşekkürler...

Selamlar.

Bu probleminizin sebebi sürücünün şalterini açıp kapadığınızda sürücünün start sinyalinin digital input üzerinden hala geliyor, Şebeke kesintisinde ise start sinyali yolladığınız devrenin start sinyalini kesiyor olmasından kaynaklanıyor olması yüksek ihtimal. Şebeke kesintisinde start sinyalinin gidip gitmediğini kontrol etmenizi tavsiye ederim.

İyi çalışmalar.

MM440 sürücüde F003 düşük gerilim hatasıdır. Baştan gerilimin düştüğünü ondan sonra kesildiğini gösterir. Sürücü bunu algılar. Elle kestiğinizde ise düşmeden direkt olarak voltaj sıfır olur. Hata vermez. Simülasyon olarak şalteri indirip hızlıca tekrar kaldırıp hızlıca yine indirirsen yine F003 verdiğini görürsün.
Öneri olarak otomatik reset ayarlama böyle daha iyidir. Elle resetle ve hatayı gör istersen.

sayın ustalar monafaze motoru kompansizyon yapmak için kondastör nasıl belirlenir.kolay bir formülü varmıdır yardımcı olursanız sevinirim. örnegin sanayi motorda kw*0.56 veya kw*0.58 yaparsak yeterli kondastörü secebiliyoruz.veya sizin bildiginiz başka yöntemler varsa yardımcı oluverin ..şimdiden emeginize saglık..

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,888
Son üye
kalemx

Yeni konular

Geri