Sieg C6 CNC çevrim projesi

Muhtemelen biliyorsundur. Kullandığın kater "parting tool" yani bölme, ayırma kateri. Silindirik bir parçayı ikiye bölmekte kullanılıyor. Yüzey kesme işlerine uygun değil. Aşağıdaki gibi bir kater daha uygun olur.

SVJCL_11_v1.0_m.png

Bir de, katerin kesme noktası aynanın tam merkez noktasıyla aynı hizada olmalı. Ekteki basit bir çizim daha açıklayıcı olur.

bu resimdekini kullanıyordum zaten ama henuz acemisi oldugum için kesici ucu vidalayan şu küçük vida varya onu alü ya sürttürmüşüm dümdüz oldu yuzeyi :) nasıl sökecem bilmiyorum :) bende bu 2. kesme parcasını taktım sonra... yarın ostimden alacam bi tane daha..

oh be üzerimden buyuk bir yuk kalkdı sanki... artık adaptorun parça prototiplerini hazırlayacağım bu aletde... kucuk pasolarda cam gibi işliyor ... motorum biraz kuvvetli olsa, devir kaybetmese mükemmel e yakın işleyecek ... ben bile begendim doğrusu bu torna olayını...

Son düzenleme:
Sorun sadece o parçada değil gibi... O yeşil rulman seti bu iş için uygun değil. Eksantrik sanırım.

Epeyidir sitediye giremiyorum. Ama o yataklar içinden geçen mile komperatör gezdir. Tam eksene alınca flanşı işle

Komperatör ü yeni sipariş ettim şi cin ping e...olayı hallettim birazdan bi video da atayım baya güzel oldu; lakin tornacı arkadaslardan bi kac tavsiye alabilirim...

Atc adaptorunun pullstud ına ait parçanın işlenmesine ait videoyu atayım dedim... aynadaki balansıda hallettim öncesinde... videoda parçayı işlerken suatın onceki sayfada resmini verdiği kesiciyi kullanıyordum ama 23 mm y yönünde hareket esnasında arada rezonans ve titreşimler oluyordu sanırım gerzer punta olmadığından ve topu topu 5 mm sac parçası üzerinde kurulu olduğundan ve sac ın sabitleme ayakları arası mesafe 40 cm civarı uzak bir mesafede olmasından kaynaklanıyordu... buna önlem alacağım artık mecburen...
kesme ucu ile sıfır rezonans ve kaymak gibi bir yuzey çıkıyor... sanırım bu topic den kendi topiğime geçme zamanı geldi...

videolinki :

O kasanın içine demir talaş nasıl kaçmıyor şaşıyorum

Bilgisayar kasasının mı? Tornanın tablası daha geniş olduğu için bilgisayara talaş gelmiyor.

Panoyu diyorsan tabla onu da koruyor. Panonun fan deliklerinde ayrıca ince elek teli var. Ne olur ne olmaz.

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri