shov tv arızası

sos

Üye
arkadaşlar size bir sorum olacak yardımcı olabilirseniz sevinirim

bende bir shov tv 37 ekran var uzaktan kumanda ile açıp kapatıyor

televizyonun üzerinde ki tuşlar basmıyor proğramı yukarı aşağı tuşları ile

kumanda etmiyor ses düğmeleride çalışmıyor.

aceba üstünde entegremi bozuk veya başka yermi bozuk

bilginiz varmı bununla ilgili yardım ederseniz şimdiden teşekkür ederim.

tv ön kontrol panalinin kartına 8 li sokeet girer soket bacakları fena temas olabilir lehim de cürümüş olabilir

ilgine teşekkürler bakacağım

alfa romeo ' Alıntı:
tv ön kontrol panalinin kartına 8 li sokeet girer soket bacakları fena temas olabilir lehim de cürümüş olabilir

baktım olmadı yeniden lehimledim

başka fikri olan varmı aceba?

shov marka televizyonu geçmişte kullandım ve illallah ettirdi.Kumandadan işlem görüyorsa panelin film tabakasında problem olabilir.,

zeybek26 ilgine teşekkür ederim

lehim attıkdan sonra bir daha açmadım ama bakacağım.

başka önerisi olan varmı açmışken onuda deneyim.

Bende zamanında kullanmıştım shov markasını. Ucuzdur vardır illeti demişler. Çok doğru bir söz. Ne olduğu belirsiz bir marka. Sinir küpü olmak istemiyorsan uğraşma derim.

arkadaşım tuş takımının butonlarında voltaj ölçmen lazım 5 volt civarı varsa sorun plastikteki kömürdendir.plastiği degiştirmen lazım.voltaj yoksa entegreden itibaren kontrol etmelisin.direnç açık devresi olabilir.

arkadaşım tuş takımı arkasında plastik ve esnek iletken bir yapı var.arkası kömür lü iletken bir yapısı var. bir kağıda kursun kalemle iyice boya daha sonra bu plastik malyemenin yemas eden yerlerini kurşun kalemle boyadığın yere iyice sürt temesızlık olabilir. ama burayada 5 volt geliyormu , ve kumanada paneline bağlı soket te temessızlık varmı. bunları ölçmeni tavsiye ederim.

birde bu tv nin çocuk kilidi var mı? ona bak kilitli olabilir.

Forum istatistikleri

Konular
127,969
Kullanıcılar
449,614
Son üye
Canipk

Yeni konular

Geri