Shov stv337 Tv Arızası

gardenosi

Üye
arkadaşlar kullandığım shov 37 ekran tv arızalandı icindeki cogu kondansatör patlamış veya sismişti 470/ 25 100/25 10/160 330/35 gibi bunları değiştirdim bide R 413 direnci yanmıştı şemada 1k ohm gösteriyordu değiştirdim su anda ekranda yatay bir cizgi cıkıyor ama görüntü gelmiyor neden yapar

teşekkürler

vertikal devreniz arızalı arızayı bu kattaki kompanentlerde arayın kolay gelsin..

semih bey yorumunuz icin teşekkürler su anda ki aşama yatay tek bir cizgi cıkıyor ekranda yüzeysel olarak kompenentlere baktım normal duruyor fakat LA78.. tam hatırlamıyorum 7 yada 8 pin bir entegre var sogutucuya sıkılı bunda problem olabilirmi ?

sn gardenosi vertikal devre etrafındaki bileşenler yüzeysel bakarken sağlam gibi görünsede sizi yanıltabilir özellikle vertikal ent.etrafında kondansatörleri(kurmuş olabilirler) değiştirmenizi dirençeleri ölçmenizi vertikal ent. datasheet ine bakarak bacaklarında olması gereken değerlere göre sağlamlık kontrolünü yapmanızı ve etrafındaki bileşenleri değiştikten sonra düzelmediyse son olarak entegreyi değiştirmeyi tavsiye ederim.Çünkü bazı bileşenler ölçtüğünüzde sağlam gibi gözüksede yüke bindiklerinde görevlerini yapamıyorlar.Bu arada dediğiniz ent LA 7830 ve sizin vertikal entegreniz kolay gelsin...

Son düzenleme:
verdniniz bilgiler icin teşekkür ederim semih bey

Forum istatistikleri

Konular
128,165
Kullanıcılar
449,931
Son üye
mecuxell

Yeni konular

Geri