Sharp marka televizyon sorunu !!!

Ben de görmeden inandım :), 5. mesaja bakar mısınız?

Ekli dosyayı görüntüle 67194merhaba, resimdeki sharp marka tv bazen açılmıyor. Bu konuda biligi olan arkadaşlardan yardım etmelerini bekliyorum. Ben bir kurumda elektronik teknisyeniyim.... Servisini aradım görmeden 650 ₺ istediler. Yanlız arızanın anakart veye beslemeden olmadığının tüyosunu verdi.
aynı sorun benim sharp lc-40lx810e modelinde var çözümü nasıl buldunuz ? yanıtlarsanız sevinirim

aynı sorun benim sharp lc-40lx810e modelinde var çözümü nasıl buldunuz ? yanıtlarsanız sevinirim
Bu tür cihazlar için son kullanıcının yapabileceği tek tamir sadece kumandanın biten pillerini değiştirmektir . Smps katından hangi gerilimler çıkıyor , hangisi çıkmıyor incelenmesi lazım . Bu da kullanıcının yapabileceği bir şey değil.

Ölçüm yapmadan net olarak ''şunu değiştirin düzelir'' demek zor.
Kartınız budur.
s5j1ant.jpg

Kartınız budur.
Ekli dosyayı görüntüle 102923
hocam tv tamircisine götüreyim diyorum ama doğru düzgün usta bulmak zor başlayacak led değişimi falan... sizce ne yapayım
Kartınız budur.
Ekli dosyayı görüntüle 102923
kartı söküp nereye götüreyim ?

Kartta işaretlediğim komponentleri ölçmenizde yarar var.Back light sıkıntılı olduğu zaman da tv açılmaz.Led testeriniz var ise ledler sağlam mı değil mi ölçebilirsiniz.

Bu forumdakilerde pek düzgün değil zaten . Çok kafaya takmayın . Elektrikçi milletinin alayı böyle . Selametle....
peki ne yapmalıyım hocam?
Kartta işaretlediğim komponentleri ölçmenizde yarar var.Back light sıkıntılı olduğu zaman da tv açılmaz.Led testeriniz var ise ledler sağlam mı değil mi ölçebilirsiniz.
elimde hiçbir test yok sadece arada sırada ekran kararıp geliyordu sonra ekran tamamen gitti sadece öndeki led yanıp sönüyor

Önce meslek sahiplerine burun kıvırmak yerine saygı göstermeyi deneyin . Belki meydana getireceğiniz poiztif enerji ile karşınıza işinizi görecek insanlar çıkar .
hocam yanlış anladınız beni kusura bakmayın ben hiçbir şeye bakmadan hemen led değişecek diyen insanları kastettim işini doğru düzgün yapan ustalarımız bizim baş tacımız

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,614
Son üye
Canipk

Yeni konular

Geri