Sharp marka televizyon sorunu !!!

tamer4100

Üye
Elimde Sharp marka televizyon var fakat monitor boyutunda.Lcd ekranlı.Benim sorunum adaptörünü taktığımda STANDBY ışığını yanıyor fakat televizyon açılmıyor. On/Off düğmesine bastıktan sonra birşey olmuyor.Sizce problem nedir.

Elektronik bilginiz, tamir beceriniz nedir, cihaz kaç senelik? Bunlardan da bahsedin arkadaşlar, hep aynı kalıp sözler "tvim bozuk, açılmıyor, yardım"... karşısından düğmeye basmak kadar güvenli değil cihazların içi, yardım etmek amavcıyla yaptığımız tarifler paylaşımlar belki size maddi belki fiziksel zarara sokar.

Elektronik bilginiz, tamir beceriniz nedir, cihaz kaç senelik? Bunlardan da bahsedin arkadaşlar, hep aynı kalıp sözler "tvim bozuk, açılmıyor, yardım"... karşısından düğmeye basmak kadar güvenli değil cihazların içi, yardım etmek amavcıyla yaptığımız tarifler paylaşımlar belki size maddi belki fiziksel zarara sokar.
Haklısın valla bülent ustam. Televizyonun içi cadı kazanı gibi mübarek. Sökmek yetmez. Hatta söktükten sonra takamayabilirsiniz de...saygılar...

Elektronik bilgim var.Tamir becerim var fakat televizyon üzerinde denemedim :) Kaç senelik olduğundan hiç bi fikrim yok.

O zaman ya cesaret edip arkayı açıp fotolarsınız-yorum yaparız ya da ustaya yol gözükür 2 seçeneğiniz var.

Biraz inceledim üstünde vida tarzı birşey yok.Nasıl açabiliriz.

ışığı yanarken kumanda ile açmaya çalıştığınızda tv nin içinden dıt dıt şeklinde tiz kısık bir kaç kez ses geliyormu dibleme şansınız varmı?

Kumandası yok belirtiyim.

- - - Updated - - -

Sadece üstünde birkaç tuş var.Kanal değiştirme ses açma gibi.

IMG_20200831_175745_1.jpgmerhaba, resimdeki sharp marka tv bazen açılmıyor. Bu konuda biligi olan arkadaşlardan yardım etmelerini bekliyorum. Ben bir kurumda elektronik teknisyeniyim.... Servisini aradım görmeden 650 ₺ istediler. Yanlız arızanın anakart veye beslemeden olmadığının tüyosunu verdi.

Forum istatistikleri

Konular
128,132
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri