Sg90 arızası

mehmet351

Üye
Arkadaşlar merhaba.Arduino ile örümcek robot için çalışmalara başladım ve bunun için 12 adet Sg90 ve Pca9685 modülü aldım. Ancak Pca9685 modülü ile üçüncü servoyu zor çalıştırdım.Akımdan olduğunu düşündüm. Kullandığım harici güç kaynağı 18650 lion piller. ( 3 adet Lion seri bağlantı + voltaj regülatörü kullandım. Çıkış voltajının 5v olduğunu kontrol ettim). Daha sonra bu servoları ayrı ayrı arduino üzerinden tek tek bağlamama rağmen yarısından fazlası ya hiç çalışmıyor ya da bozuk gibi davranıyor. Sizce sebebi nedir.

Hocam bu sistemle benzer sorunu yaşıyorum. Voltaj regülatörü nedir nereden alınır. 2 adet lionu seri bağladım 8v a yakın değer var. Buda galiba motorlara zarar veriyor.

Sizin durum ise ilginç ben bu halde bile tüm motorları çalıştırdım. Anladığım kadarıyla sizin motorlar da bozuldu.
Bu arada ben öğretmenim. Çocuğumla robot kedi yapalım dedik. Bacakları 3d yazıcıda bastık. Şimdi çalıştırma kod girme aşamasındayız ve ilk denemede 3 motor bozuldu
Acaba voltaj regülatörünüzün amper değeri ne kadar

Son düzenleme:
Sorunu dün çözdüm. Sizin sorununuz bence regülatörden kaynaklı. Muhtemelen 1 amper regülatörünüz var ve güç yetmiyor.

Şunu denermisiniz bende böyle çözüldü sorun.
2 lion pili seri yerine paralel bağlayarak karta güç verdim. 3.7v 5A güç oldu. (Pillerim 2500mah)

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri