SF- BF HATASI

enver1987

Üye
Acil
Selam arkadaşlar böyle bir hata alıyorum
SF-BF HATASİ acil düzeltmemiz lazım.bilgisi olanlarda yardım bekliyorum
Teşekkürler
IMG_20190918_091549.jpeg

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Durup dururken mi oldu yoksa yeni bir yazılım vs yükleyince ?
kendiliğinden çıktıysa bus daki herhangi bir cihazı görmüyor olabilir , cihazın haberleşme hartı arıza yapmış olablir , profibus kablosu-soketi problemleri olabilir. simatic manager ile online olup hardware kısmında nereleri devrede değil görebilirsiniz.
yeni bir yazılım yükledikten sonra olduysa arkadaşın dediği gibi adresleri kontrol etmeniz gerek yada doğru bir hardware konfigürasyonu yapılmamış olabilir . PLC stop etti mi yoksa run da mı ?

Durup dururken mi oldu yoksa yeni bir yazılım vs yükleyince ?
kendiliğinden çıktıysa bus daki herhangi bir cihazı görmüyor olabilir , cihazın haberleşme hartı arıza yapmış olablir , profibus kablosu-soketi problemleri olabilir. simatic manager ile online olup hardware kısmında nereleri devrede değil görebilirsiniz.
yeni bir yazılım yükledikten sonra olduysa arkadaşın dediği gibi adresleri kontrol etmeniz gerek yada doğru bir hardware konfigürasyonu yapılmamış olabilir . PLC stop etti mi yoksa run da mı ?
Sağolun teşekkürler
FM modülü arızalınmıştır
Yenisi ile değiştirdik problem aradan kalktı :)
Yinede yardımınız için teşekkür ederim [emoji3526]

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,871
Kullanıcılar
449,461
Son üye
evenzhou

Yeni konular

Geri