Sew Servo

qwes

Üye
Merhabalar, servo sürücüye resolver bağlamak istiyorum. redüksiyona darbe göndereceğimde ona göre pozisyon kontrolü yapacağım. resolver ile ilgili bilgi paylaşacak kimse varmı.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Merhaba!
Eger Sürücünün kodunu verebilirseniz ona göre size yardımcı olabilirim.
Bunun yanı sıra birde kullanacagınız Resolver onemli.
Resolver sin/cos mu calisiyor, ttl bir encodermi?
En iyisi siz motor kodunuda verin tam kodu verirseniz icinden encoderini cekeriz

Kesin bi motor seçimi yapmadım. Pek bi güçlü olması gerekmiyor çünkü redüksiyon hafif bi kapağa bağlı tahmini 10kg. Kapağı aç kapa yapacağım.
Resolver konusunda bir çalışmam olmadı sin/cos u teorik olarak biliyorum. Aslında sizden birazda bilgi edinmek istiyorum bu konuda.
Yardımın için çok teşekkürler.

Ben ilk mesajınızdan SEW marka bir sürücünüz oldugunu anlıyorum.
Servo bir motor sürdügünüzü sanıyorum. Motorun ustunde normalde RESOLVER de olur. Olmak da zorunda. Resolversiz o motora zaten yol veremezsiniz.
Size yardımcı olmak isterim ama durumunuzu tam anlamış degilim. Servo bir motor varmı ortada. Yoksa sıfırdan motor ve sürücümü secilecek?

benimde sew marka bir motorum var. daha önce hiç kullanmadığım için çalışrıramıyorum motor kalkar gibi yapıyor ama kalkamıyor.sürücünün kodunu versem yardımcı olurmusunuz rica ediyorum.sürücü mdx60a0030-5a3 motor ise cfm71/tf/rhm1/sm52.

Merhaba!
elinizde 5 nm motor var
Sürücünüzde 3 kw
Sürücünüzün üstünde DER11B kartının takılı olması lazım.
Motorun kalkar gibi yapıp kalkmaması SHELL den ayarları doğru yapmadığınızı gösteriyor.
SHELL den STARTUP sekmesine gelip oradan motor ve sürücünüze göre tekrar STARTUP yapınız.
Standart değerleri içerisine yükletiniz.
Yüklme sırasında DI00 girişindeki 24 V u kesmeniz lazım.
kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri