seviye ölçmek

merhaba arkadaşlar
bir benzin istasyonunda tank ın doluluk ve boşluk oranını ölçmek isdiyorum ve bilgisayara haber göndermesini istiyorum. bu konuda yardımcı olursanız sevinirim bu arada nasıl bir malzeme kullanmalıyım.

Ulltrasonik sensör kullanılabileceğini düşünüyorum.
Sıck, keyence, ifm, balluf, mefa vs gibi sensör markalarından herhangi birinin web sayfasından yada satış destek biriminden yardım alabilirsiniz.

Önemli değil. Eğer halledemezseniz irtibata geçerseniz benimle yükseklik ve programa göre model numarası bulmanıza yardımcı olmaya çalışırım.
Birde tanıdık bir markadan alırsanız daha ucuza temin etmenize. Saygılar.

Enraf marka sensörü araştırmanı öneririm.

merhaba kardeş çok iyi bir fikrim var deponun içine bir tane hareketli bir şamandıra şamadıranın menteşesine bir tane potansiyometre koyuyorsun sonrada içirdeki benzinin santim santim ölçtürüyorsun tek bir sorun var oda potun benzinle ıslanmaması yani izlosyon ypman gerekecektir bu işi optik yapmak istiyorsan birazcık zorlanırsın çünkü benzinin içerideki hareketleri yansımaları optik sensörü yanıltır mekanik+elektronik herzaman daha güvenilirdir

kerdeş, en güveniliri "pulsar" marka seviye ölçüm cihazıdır bence.
sıvıya gönderdiği ses dalgalarının geri dönüş süresini hesaplayarak yüksekliği ölçer.araştır istersen

Bu sensörlerle doluluk oranını ölçebilirisiniz. Fakat bilgisayara nasıl haber gönderecek?

bir adet PLC/DDc ünitesi ve yazılıma ihtiyacı olur sanırım.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri