sevgililer gunu hediyesi

bir anımı anlatayım :)iskenderun demirçelik inşaatında bir firmada taşaronum denize yakın bir yer arazı bataklık bana altyapı işi foseptik çukuru inşa edeceğım ama temel açmaya kimse yanaşmıyor bende ağabeyım beko operatoru allem ettım kallem ettım kandırdım inşaat yerıne goturdum bismillah ılk kepçeyı attı makine gomulmeye başladı sabahtan oğlen sonrası makineyı çıkardı baktım papuç pahalı tabana kuvvet kaçtım yakalasa pataklıyacak :) aradan bir hafta geçtı oyle bir yontem buldumkı herkesın ağzı açık kaldı abimde benı affettı

Benimde naçizane hobimdir. Maddiyat sebebi ve özellikle doların combalak kılması ile fiyatı 2000 TL' den 5000 TL' lere fırlamış, ertelenmiş bir hobi:(
hocam nitrolar cok sıkıntılı. 0 alsan rodaj tutmuyor rodaji tuttursan benzinli gibi degil inan gomlek piston degistirmekten bikarsin, yakit cok pahali, ama ben ugrasirim dersenizde sahibinden.com da rodaj tutmus 450 den baslayan fiyatlara cok var o rakamlara hic gerek yok bence ,Saygilar

Gerçek hayatta bir sevgilim olsaydı (şu anda yok,kalbim bomboş!) (Ancak kontrolkalemi'ndeki çok samimi arkadaşlarım veya yakın dostlarım var,bu sanal ortamdaki yakın dostlar, belki de gerçek hayattaki gerçek bir sevgiliden bence daha öndedir şu anda, (bazı forum üyeleri için de bu geçerli olabilir) varsın böyle kalsın veya zamanın akışını ne değiştirecek ona zamanla bir bakayım isterseniz) ondan tek isteğim hobi odası olarak elektrik-elektronik komponentleri güzelce dağıtarak (Dağınık çalışırken çok iyi konsantre oluyorum çünkü :)) çalışmama hiç olmazsa haftada bir gün sabahtan akşama kadar izin vermesini de çok isterdim.

Benim ona verebileceğim en güzel hediye ise onun çok değerli olduğunu her zaman ona hissettirmek olurdu.Bu hediye şeklinde değil de manevi yönden veya hem hediye hem manevi yönden de olabilirdi belki de.Gülü seven dikenine birazcık da katlanabilmeli veya nazını azıcık da çekebilmeli diye de düşünüyorum.Çok şey mi istiyorum veya bekliyorum olası bir sevgiliden?

hocam nitrolar cok sıkıntılı. 0 alsan rodaj tutmuyor rodaji tuttursan benzinli gibi degil inan gomlek piston degistirmekten bikarsin, yakit cok pahali, ama ben ugrasirim dersenizde sahibinden.com da rodaj tutmus 450 den baslayan fiyatlara cok var o rakamlara hic gerek yok bence ,Saygilar

Merhaba,
Aslında eski nitro modelcisiyim, bugüne kadar 4 nitrolu model kullandım ve sattım. Çok şükür bariz bıktırıcı bir sorun yaşamadım. Bu 4 model içerisinde 1 tanesini elden aldım, oda bu modelcilikte yeni biri olsaydım emin olun çoktan soğutmuştu beni. Yani velhasıl diyeceğim alırsam sıfır alır temiz kullanır ihtiyaç durumunda da aypsız kusursuz neyse dürüst bir şekilde satarım. Alan kişide sağlıcakla kullanır.
Bu modelcilikte nitronun yeri bir başkadır ama malum zaten pahalı bir hobi ve gerek nitro gerekse nitrolu araçların parçaları ucuz değiller. Şu son bir kaç yıldır doların yaptığı kur ise gerçekten çekilecek dert değil. Ondan dolayı bu 1/5 ölçeğide ya yurt dışından gelen eş dost birine getirteceğim yada uzun süre bekleyip Türkiye' den binek araç fiyatına model araç alacağım :) Bakalım ilerleyen günler neler gösterecek.
Varsa kullandığınız model, sorun yaşadığınız noktalarda yardımcı olmaya çalışırım. Nitrolu araçlar ortama göre karbüratör ayarı isteyen hassas modellerdir. Ayrıca rodaj konusuda gerçekten önemli bir husustur ki kendi yaptığınz rodajdan başkasına güvenmeyin derim. Sonrasında ne pistonlar, gömlekler değişirde değişir ama masrafı bitmez bir türlü.

İlk Model aracım Chaos

7.saniyedeki çocuğa dikkat :) Kamelyada oturarak kullandığım için, çocuklardan aracı net göremiyordum :)

Buda 2.el aldığım modelimdi. Üstteki ile aynı marka model (HPI Savage 4.6) ama elden düşmenin farkı büyük.

Bahsettiğim modellerimden 3 tanesi 2 si aynı model savage 4.6 birini ikinci el almıştım 2 tane resmi olan. Diğeri de sıfır, farkı sen gör :)

Ekli dosyalar

• DSC00955.JPG
    DSC00955.JPG
    878.7 KB · Görüntüleme: 9
  • DSC00957.JPG
    DSC00957.JPG
    1.3 MB · Görüntüleme: 9
  • DSC00959.JPG
    DSC00959.JPG
  • DSC00961.JPG
    DSC00961.JPG
    1.3 MB · Görüntüleme: 10
  • DSC01160.JPG
    DSC01160.JPG
  • DSC01161.JPG
    DSC01161.JPG
  • DSC01315.JPG
    DSC01315.JPG
    1,011.1 KB · Görüntüleme: 7
  • DSC01321.JPG
    DSC01321.JPG
    1.2 MB · Görüntüleme: 6
  • DSC01324.JPG
    DSC01324.JPG
    1.1 MB · Görüntüleme: 7
  • DSC01325.JPG
    DSC01325.JPG
    1.1 MB · Görüntüleme: 6
Son düzenleme:

Bunlarda son modelim olan Revo 3.3' ün resimleri. Zevkli bir hobi ama ayriyeten bir bütçe ayırmanız şart.

Ekli dosyalar

• IMAG0292.jpg
    IMAG0292.jpg
    379.1 KB · Görüntüleme: 9
  • IMAG0296.jpg
    IMAG0296.jpg
    431 KB · Görüntüleme: 9
  • IMAG0297.jpg
    IMAG0297.jpg
    426 KB · Görüntüleme: 9
  • IMAG0298.jpg
    IMAG0298.jpg
    404.4 KB · Görüntüleme: 9
  • IMAG0299.jpg
    IMAG0299.jpg
    358.6 KB · Görüntüleme: 9
  • IMAG0302.jpg
    IMAG0302.jpg
    427.3 KB · Görüntüleme: 10
  • IMAG0303.jpg
    IMAG0303.jpg
    473.4 KB · Görüntüleme: 10
  • IMAG0304.jpg
    IMAG0304.jpg
    415.4 KB · Görüntüleme: 11
  • IMAG0305.jpg
    IMAG0305.jpg
    356 KB · Görüntüleme: 11
  • IMAG0310.jpg
    IMAG0310.jpg
    158.6 KB · Görüntüleme: 11
http://urun.n11.com/capa-makinesi/8...S-jzdu9R_VUuCOfwF9cxOBoCf-3w_wcB&gclsrc=aw.ds
patpat-fiyatlari.jpg

Sıfır araba alacağıma bunu alsam daha iyi . Yenisi 15.000 lira.

Eşim bana yüzük alacakmış 300-500 tl verip ben dedim ki:Bırak yüzüğü çalışırken takamıyorum şarjlı matkabım yok sen bana şarjlı matkap al yüzükten hem ucuz hemde daha çok işime yarar ikna ettim alacak sanırım birkaç gün geç olacak ama bu sevgililer günü sayesinde takımlar eksiklerimden birini gidereceğim çalışırken de sevgilim aklımdan hiç çıkmayacak

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,166
Kullanıcılar
449,931
Son üye
mecuxell

Yeni konular

Geri