Set Üstü Ocak Arızası

REİS-45

Üye
arkadaşalar arçelik marka set üstü ocağımın elektrikli çakmagı sürekli olarak çalışıyor. sürekli çıt çık çakmak çakıyor. ocağım ankastre ürünü bir tüplü bir ocak. elektriğini keserek durdurdum. sorun nereden kaynaklananabilir acaba?

yemeklerin taşması veya temizlik yapılırken deterjan artıkların çakmağın basma pimini sıkıştırmasından bu şikayetler oluşur .
çakmak sökülüp basma butonunu etrafına biriken yağ ve artıklar temizlenirse sorun ortadan kalkar

İyi akşamlar benimde set üstüm bosch marka bende de aynı sorun var. mutfaktan çıktığım halde hala çakıyo, bir de ıslak bezi ocak üzerinde gezdirirken çarpıyor. Çakmağı iptal ettim mecburen. İnox olmasına ve o kadar dikkat etmeme rağmen üzerine düşmesem, ufak tefek paslanmalar baş gösterecek. Garantim bitmedi, servise bu şikayetlerle başvurursam ürünümü komple değiştirirler mi?

merhaba,
düğmeden ateşlemeli pişiricilerde bu sorun çok sık yaşanılan bir sorun ve aynı model üründe birden farklı tipte switch kullanılmış durumda.en kolay çözüm ise kullanıcıya düşüyor.düğme taraflarına asla taşma riski olan tencere yada tava konulmaması en dikkat edilmesi gereken durum.temizlik esnasında ise düğme diplerine peçete sarılması emniyet oluyor.yinede sorun varsa veya risk varsa temizlik sonrası bu bölümleri saç kurutma makinesi ile özellikle kurutun.sorun oluşmuşsa eğer bildiğimiz kontak spreyler ile switcleri arada bir temizleyin.bu kimyasal temizleyiciler uzun süre buradaki kontakların nem almasını önlediği gibi sağlıklı çalışmasınıda sağlıyor.

kolay gelsin

İyi akşamlar benimde set üstüm bosch marka bende de aynı sorun var. mutfaktan çıktığım halde hala çakıyo, bir de ıslak bezi ocak üzerinde gezdirirken çarpıyor. Çakmağı iptal ettim mecburen. İnox olmasına ve o kadar dikkat etmeme rağmen üzerine düşmesem, ufak tefek paslanmalar baş gösterecek. Garantim bitmedi, servise bu şikayetlerle başvurursam ürünümü komple değiştirirler mi?

merhabalar,
markası ve modeli ne olursa inox tip pişiricilerin temizlik ve bakımları çok aşırı dikkat gerektiriyor.inox un yapısından ötürü sıradan mutfak temizleyicileri kullanıldığında kesinlikle bozulma meydana geliyor ve kullanım talimatına aykırı olduğundan dolayı servislerin garanti içi işlem yapmaları zorlaşıyor.bu ürünlerde temizlik te bildiğimiz arap sabunu ve sonrasında da bebe yağı kullanmanız tavsiyemdir iyi sonuç alacağınıza eminim.eğer ağır kir yoksa direk bebe yağı bile mükemmeli yakalatıyor.
ıslak bezle silme esnasında elektiriğe maruz kalmanız ise evinizde kullandığınız tesisatın yeterince topraklanmadığını gösterir.sorun ocak kaynaklı değilde aynı hattı kullanan diğer cihazlardan yada yan komşunuzdaki kaçaktan dahi olabilir.öncelikle elektik hattınızı kontrol ettirin.evinizin enerji dağıtım panosunda kaçak akım rolesi varsa siz temas ettiğinizde atacak ve koruyacaktır ki böyle bir koruma yok ve siz etkileniyorsunuz.

kolay gelsin

merhabalar,
markası ve modeli ne olursa inox tip pişiricilerin temizlik ve bakımları çok aşırı dikkat gerektiriyor.inox un yapısından ötürü sıradan mutfak temizleyicileri kullanıldığında kesinlikle bozulma meydana geliyor ve kullanım talimatına aykırı olduğundan dolayı servislerin garanti içi işlem yapmaları zorlaşıyor.bu ürünlerde temizlik te bildiğimiz arap sabunu ve sonrasında da bebe yağı kullanmanız tavsiyemdir iyi sonuç alacağınıza eminim.eğer ağır kir yoksa direk bebe yağı bile mükemmeli yakalatıyor.
ıslak bezle silme esnasında elektiriğe maruz kalmanız ise evinizde kullandığınız tesisatın yeterince topraklanmadığını gösterir.sorun ocak kaynaklı değilde aynı hattı kullanan diğer cihazlardan yada yan komşunuzdaki kaçaktan dahi olabilir.öncelikle elektik hattınızı kontrol ettirin.evinizin enerji dağıtım panosunda kaçak akım rolesi varsa siz temas ettiğinizde atacak ve koruyacaktır ki böyle bir koruma yok ve siz etkileniyorsunuz.

kolay gelsin

Sezercan Bey çok teşekkür ederim cevap verdiğiniz için. Yanlız çakmağa ait olan fişi çektikten sonra bir daha çarpılmadım. Eğer elektirik eve dağılıyorsa mutfaktaki evye falanda çarpmaz mıydı? Korktum açıkçası!

merhabalar,
yasemin968 evyede elektrik bağlantı noktası olmadığından bu riskte yok.ocağınızın ve evyenin montaj yerleri aynı olsada montajın yapıldığı satıh elektriği iletmez.bu konuda rahat olun ancak en kısa sürede ocağınızın tüm fonksiyonlarını kullanabilmeniz için ehliyetli bir elektrikçiye kontrollerinizi yaptırın.nezaketiniz için teşekkürler.

kolay gelsin

gaz açma dügmelerini çıkarın porçözü damllar halinde paslı yerlere degdirin muhtemelen çakmak klişpsinin biri takılı kalmış nem ve yag yemek dökülfükten sonra olur bu

arkadaşlar benimde bosch ankastre ocakla ilgili bir sorunum var. ocak beklerinden bir tanesi normal yandığı halde düğmeyi bıraktığım anda sönüyor.eskiden 10 sn falan bekleyice normal yanıyordu . şimdi 10dk beklesende yanıyor fakat bırakınca sönüyor . sorunu ne olabilir sizce ?

Konu eski ama benim de benzer problemim oldu. Yardımcı olabilirseniz çok mutlu olacağım.Şöyleki yaklaşık 8 yıldır kullandığımız siemens ankastre ocak belirli aralıklarla(yaklaşık 5 sn aralıklarla) ateşleme yapıyor. Ocağı yakmak istediğimiz zaman düğmeye basınca olan ateşlemeden daha farklı.Bütün düğmeleri çıkardım herhangi bir belirgin pislik falan yok heryeri temizledim.Elektrik fişini
çıkarıp tekrar taktım, hala aynı sorun devam ediyor.SOrun ne olabilir acaba?Bir de dört ocağın dördü de ateşleme yapıyor.

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri