Set Üstü Ocak Acil Yardım Lütfen..Çok acil!!!!

Hayırlı geceler arkadaşlar.Çok önemli bi sorunum var.Evimize Doğalgaz çektirdik.Gaz bugün açıldı.Ocağın enjektörlerini değiştirmiştim doğalgazlı olanlarını taktım.Ocağı açıyorum çakmakla yakıyorum ama rüzgar gibi çakmagın ateşini üflüyo.Yanmıyor ocagın gözleri.araştırdım kısık ayarlarımı ne varmış.Ocağım Beko BKO-2 4 gözlü.

Bunlarda resimleri acaba nerede bu Kısık ayarı yada ocagın herhangi bi gözünü nasıl yakabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim.Küçük Tüpte bitmek üzere lütfen arkadaşlar yardım edin.... :(

İlk resimde 1 numaralı yerde bi vida var onu denedim olmadı.2 numaralı yer ise enjektörler.
2. resimde ise hava girmesi için bi bölme var sanırım.Ordanmı yapcam ayarını? lütfen yardımmm :(

Geçici çözüm ocağın yanındaki Doğalgaz vanasını yavaş yavaş kıs böylece gaz üflemesini istediğin ayara getirebilir ve ocağı yakabilirsin.Ayrıca ocağı alevli bir çakmak veya kibritle yakman kolaylık sağlar.Sonucu yaz buradayım.

sayın kardeşim öncelikle kolay gelsin gerçekten güzel biirşey dönüşümü kendin yapmam
soruna gelecek olursak ocağı yakıyorsun ve bütün gözleri yakıp kısık konumuna getiriyorsun
sonra ocak düğlerini söküyorsun ve düşmenin geçtiği musluğunun ortasınadaki deliğe ince saatçi tornavidası ile saat yönünde kapatıyorsun bu şekilde şimdiden kolay gelsin

Son düzenleme:
Geçici çözüm ocağın yanındaki Doğalgaz vanasını yavaş yavaş kıs böylece gaz üflemesini istediğin ayara getirebilir ve ocağı yakabilirsin.Ayrıca ocağı alevli bir çakmak veya kibritle yakman kolaylık sağlar.Sonucu yaz buradayım.

vanayı kısınca ne olacak normal alevinde ksık yanmasına neden olacak zaten doğal gazın basıncı düşük lpg gibi değilki kıstığında verimli yansın

teşekkür ederim kardeşim Hallettim sorunumu :) İlk olarak yanmama sorunu sanırım ocaga gelen siyah borularda ilk kez yakmaya çalışmam nedeniyle içindeki havadan ötürü yanmamasıydı.bi kaç denememden sonra ocak yanmaya başlamıştı.Ama sorunum gece devam etti.Sorunsa Kısığa alınca sönüyorduki bunun içinde kısık ayarını yapmam lazımdı.onuda sabah enjektörleri aldığım yere sordum konrat arkadaşımızın dediğini dediler.iyice araştırdım ocağın düğmesini söktüm herşeyini söktüm.içerde öle bi sistem varki eski tip ocaklar oldugundan kısık ayarları yokmuş.bi parça vardı(kesik koni şeklinde) üzerinde 2 adet delik bulunuyo bunlardan biri bayagı bi büyük diğeri iğne ucu büyüklüğünde(en kısık).Bu iğne ucu büyüklüğünde olanı biraz genişletmem lazımdı.SAbah gezmediğim sormadığım yer kalmadı yok sanayi yok kuyumcu ordan ora koştum.dedim bunu ben delerim.evde matkaba önce bi küçük vida taktım ucu sivri onla bayagı ugrastım ve deldim istediğim büyüklükte.4 ününde kısık olan iğne ucu deliği şeklindeki büyüklükleri ocağa takılı enjektörlerin en küçük ebatlısındanda daha küçük delmeyi başardım ve sonuçta en kısığa bile getirsem hem alev istediğim gibi kısık yanıyor ve sönmüyor.eğer sizde bu şekil ocağa sahipseniz ve delecekseniz sakın kısık olan yeri enjektör deliği kadar yada büyük delmeyin yoksa en kısığa alsanız bile alev miktarı azalmaz.Adamlar şaka maka 90 liralık ocak satcaklardı sırf.

merhabalar kullandığınız ocak arçeliğin seneler önce çıkardığı vede sadece lpg ile çalışan bir ürün .. dolayısı ile ocağı doğalgaza çevirdiğinizde orjinal meme üretilmediğnden farklı ürünlerin doğalgaz enjektörlerini uygulamak zorunda kalmanız bu durumda da kısık ayarı yapamıyorsunuz
yaptığınız iş sakıncalı olmakla beraber musluklarınızı yenilemenizi tavsiye ederim...söküp takma esnasında musluk içindeki yağ özelliğini kaybedebilir bir sabah mutfağınıza aniden gaz dolmuş halde bulabilrsiniz aman dikkat gaz şakaya gelmez.. bir bilene yaptırın bu işi 3 5 lira hayatınızdan daha önemli mi?

sayın kardeşim öncelikle kolay gelsin gerçekten güzel biirşey dönüşümü kendin yapmam
soruna gelecek olursak ocağı yakıyorsun ve bütün gözleri yakıp kısık konumuna getiriyorsun
sonra ocak düğlerini söküyorsun ve düşmenin geçtiği musluğunun ortasınadaki deliğe ince saatçi tornavidası ile saat yönünde kapatıyorsun bu şekilde şimdiden kolay gelsin

Merhaba, ben de resimdeki gibi. Vida ortadaki delikte yok. Kenarı da o kırmızı plastik sebebi ile görünmüyor. Mekappa ankastre ocak. Yardım ederseniz çok sevinirim.

Ekli dosyalar

• gazzzzz.jpg
    gazzzzz.jpg
    163.4 KB · Görüntüleme: 197

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular