Sesteki Cızırtı Sorunu

Salih445

Üye
Arkadaşlar merhaba. Oto teybinden kutu yapmıştım. İçinde akü ve adaptör var. Elektrik gidince aküye otomatik geçiyor. Fakat sıkıntım Teybi auxtan PC'ye veya TV'ye bağladığımda cızırtı yapmaya başlıyor. Sadece auxta var bu sıkıntı. Ama telefona veya bluetooth ses alıcısına taktığımda yok. Bu sorun sadece adaptördeyken var. Adaptörü değiştirdim (topraklamalı adaptör ile denedim) fakat sorun aynı hatta topraklamalı adaptörde daha da fazla var. Sanırım oto teypleri arabada aküye uygun tasarlandığı için Evde adaptör ve PC'yle birleşince cızırtı yapıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Arkadaşlar merhaba. Oto teybinden kutu yapmıştım. İçinde akü ve adaptör var. Elektrik gidince aküye otomatik geçiyor. Fakat sıkıntım Teybi auxtan PC'ye veya TV'ye bağladığımda cızırtı yapmaya başlıyor. Sadece auxta var bu sıkıntı. Ama telefona veya bluetooth ses alıcısına taktığımda yok. Bu sorun sadece adaptördeyken var. Adaptörü değiştirdim (topraklamalı adaptör ile denedim) fakat sorun aynı hatta topraklamalı adaptörde daha da fazla var. Sanırım oto teypleri arabada aküye uygun tasarlandığı için Evde adaptör ve PC'yle birleşince cızırtı yapıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?
Forumda daha önce de bu tip uyumsuz cihazlar için yaptığım tavsiye,izalasyon trafosu mantığı ile araya ufak bir transformatör(bulabilirseniz empedans trafosu çok daha iyi olur) bağlamanız olacaktır.primer tarafına ses kaynağını,sekonder sargıya aux girişini bağlayın.kolay gelsin.

Sorunum bundan mı kaynaklıdır? Bu arada anfiyi direk pcye taktım araya volum kontrol cihazı koymadan seste en ufaj parazit yoktu.

Bu trafo smps güç kaynağından çıkan giriş filtre trafosu olur mu?

Sorunum bundan mı kaynaklıdır? Bu arada anfiyi direk pcye taktım araya volum kontrol cihazı koymadan seste en ufaj parazit yoktu.
volum kontrol aparatı blendajlı (ekranlı) kablo değilse parazit ve zırıltı yapma ihtimali çok yüksek.volüm kotrol potansı kesinlikle metal kutulu ve şaseye bağlanmalı,kablo blendjlı ve kaliteli olmalı.direk bağlantıda parazit yoksa potansınızı mutlaka dediğim gibi ekranlayın sorun kalmayacaktır.

aynen doğru.kablo veya şase iyi alamama sorunu gibi...

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri