sesi biraz açtıgımda bass kesik kesik geliyor

olcay_216

Üye
merhaba arkadaşlar arabama ses sistemi bagladım fakat seste sıkıntı yaşıyorum.pineer gmx 424 800w 4 kanal amfi ve jbl 1000w bass var . amfinin ses çıkışlarının hepsini denedim fakat sesi biraz açtıgımda kesik kesik veriyor bası sizce neden olabilir lütfen yardım edin ...

bu sorunun 2 nedeni var
1 enerji yetersiz kalıyor dıyelımkı elındekı amfi 12v ıle calısıyor 10A çekiyor ama sendekı power supply 12 v 7 A ise bu sorunu yaşarsın
cözüm: otomobil aküsünde dene sorun duzelıyor mu bak boylelıkle bır power supply ıcın para odemıs olmassın

2 elındekı amfi cıkıs gücü monoda 1000 watt elındekı hoparlor ıse 4ohm 1000 watt ıse sorun yasarsın
elındekı amfi 1000 watt hoparlor 8 ohm 750 watt ıse sorun yasarsn
elındekı amfi 1000 watt hoparlor 8 ohm 1000 watt ise çalısma ıhtımalı yuksek !

bunlar olabılecek yuksek denlı bır kac ıhtmal kolay gelsn

zaten bu sorunu arabaya bagladıgımda yaşıyorum 70+70 amper çift akü vat voltajın yetersiz olma imkanı pek yok ama bilgisayara baglagımda çok güzel ses alıyorum

Anfinin çıkışı kadar teybin çıışıda çok önemli teyp 2 çıkışlımı 4 çıkışlımı çıkışların lale soketleri doğru yere takıldımı 2 çıkışlı ise lale çoklayıcı taktınmı bunları kontrol et ayrıca çıkışlarda aynı çıkışı hem hopörlöre hem bass a verme daha iyi sonuç alırsın

Ayni sorunu benimde arabamda 60 amper ve 72 amper olan iki akünün, şaselerini (-) ve (+) uçlarını ortak olarak, farklı uzunlukta akü kabloları ile bağladığımda yaşamıştım.Nedeni aküler arasındaki uyumsuz gerçekleşen(Uyumsuzluk bu durumda yalnızca amfi devrelerini,oto müzik sistemlerini doğrudan doğruya ilgilendiriyor.) akü paralel bağlantısıdır.Elektronik müh. bir arkadaşım ise zener diyot uygulamamı özellikle 20 sene evvel tavsiye etmişti.Akülerden birinin bağlantısını çıkardığımda,yani iptal ettiğimde ise, bu kesiklik tamamıyle hallolmuştu.(20 sene öncesinde ilk sıfır aldığım arabama amfi bağlantısı sırasında, 2 adet akünün bir şekilde paralel bağlı olması yüzünden ayni sorunu yaşamıştım.)

Sizin de ayni şekilde bir akü bağlantısını iptal etmenizi(En iyisi budur.) veya 2 akünün akıllı yönetimi için akıllı bir sistem(Amfiye zaman farklı elektrik yüklerinin gitmemesi,amfi girişine dengesiz elektrik yüklerinin girmemesi için)düşünmeniz gereklidir.Başka türlü sorun ayni şekilde devam edecektir.Kolay gelsin.

Anfinin çıkışı kadar teybin çıışıda çok önemli teyp 2 çıkışlımı 4 çıkışlımı çıkışların lale soketleri doğru yere takıldımı 2 çıkışlı ise lale çoklayıcı taktınmı bunları kontrol et ayrıca çıkışlarda aynı çıkışı hem hopörlöre hem bass a verme daha iyi sonuç alırsın

sadece bas kullanıyorum başka bişey baglamadım teybim 4 çıkışlı soketleride dogru bagladıgımdan eminim ama yerlerini degiştirip denedigimdede farkeden bişey olmadı

Ayni sorunu benimde arabamda 60 amper ve 72 amper olan iki akünün, şaselerini (-) ve (+) uçlarını ortak olarak, farklı uzunlukta akü kabloları ile bağladığımda yaşamıştım.Nedeni aküler arasındaki uyumsuz gerçekleşen(Uyumsuzluk bu durumda yalnızca amfi devrelerini,oto müzik sistemlerini doğrudan doğruya ilgilendiriyor.) akü paralel bağlantısıdır.Elektronik müh. bir arkadaşım ise zener diyot uygulamamı özellikle 20 sene evvel tavsiye etmişti.Akülerden birinin bağlantısını çıkardığımda,yani iptal ettiğimde ise, bu kesiklik tamamıyle hallolmuştu.(20 sene öncesinde ilk sıfır aldığım arabama amfi bağlantısı sırasında, 2 adet akünün bir şekilde paralel bağlı olması yüzünden ayni sorunu yaşamıştım.)

Sizin de ayni şekilde bir akü bağlantısını iptal etmenizi(En iyisi budur.) veya 2 akünün akıllı yönetimi için akıllı bir sistem(Amfiye zaman farklı elektrik yüklerinin gitmemesi,amfi girişine dengesiz elektrik yüklerinin girmemesi için)düşünmeniz gereklidir.Başka türlü sorun ayni şekilde devam edecektir.Kolay gelsin.

anlatımın için teşekkürler dedigini en kısa zamanda deneyecegim ve sonucunu sizlerle burda paylaşıcagım

Merhaba.

Evde amfi cihazınızı bilgisayarın ses çıkışına (Ben o şekilde anladım) harici bir 12 volt dc.çıkışı veren bir ac-dc adaptör vasıtasıyla bağladığınızda,bass hoparlörünün ses çıkışlarında,herhangi bir kesiklik,distorsiyon(Ses çıkışının tepe noktalarının yüksek volümlerde ve güç yetmezliği durumlarında görülen kırpılma olayıdır) olmadığını,sadece otomobilin çift aküyle bağlı sisteminde bu durumun olduğunu ifade etmişsiniz.Bu durumda sorun kesinlikle akü bağlantıları arasındaki uyumsuzluktan olmalıdır.Güç yetmezliği durumunda yalnızca distorsiyon durumu(Ses kesikliği olmaması gerektiğini biliyorum.) ortaya çıkabildiğini sanıyorum.O da yalnızca ses ayarının (Volümünün) en son ayar kademelerinde görülmesi şeklindedir.Zaten denemeniz sonucunda da bu durum kendini açıkça belli edecektir.Kolay gelsin.

Son düzenleme:
kesinlikle tesisatın eski oluşundan kaynaklanan bir arzadır bu direk aküden 2.5mm kablo çekilmesi bu işi halleder

Forum istatistikleri

Konular
128,172
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri