Ses yalıtımı ile ilgili soru

Sünger en iyisidir. Hatta bondex sünger olursa daha iyi..

Yeni konu açmak istemedim. Bahçeli tek katlı bina, komşu bina ile ikiz ( birer cepheleri yapısık imar planı gereği) ses yalıtımı için iki bina arasına sizce araya sünger konulmalı mı ? Tavsiyelerinizi öğrenmek ister , teşekkür ederim.

Yeni konu açmak istemedim. Bahçeli tek katlı bina, komşu bina ile ikiz ( birer cepheleri yapısık imar planı gereği) ses yalıtımı için iki bina arasına sizce araya sünger konulmalı mı ? Tavsiyelerinizi öğrenmek ister , teşekkür ederim.
mahremiyet için konulmalı

sünger değilde ses , ısı ,nem , su geçirmeyen ortak yapı malzemesi olabilir
diğer ikiz bina hasır beton ortak olmalı bence ( yapıda oturma vs gib etkenler )
diğer içten yalıtımlar yapılabilir ?
en iyisi mühendise sorulmalı .

sünger değilde ses , ısı ,nem , su geçirmeyen ortak yapı malzemesi olabilir
diğer ikiz bina hasır beton ortak olmalı bence ( yapıda oturma vs gib etkenler )
diğer içten yalıtımlar yapılabilir ?
en iyisi mühendise sorulmalı .
strafor koysalar bile olur, yan taraftaki bina avukatlık ofisi arada tek duvar var konuşulan her şeyi duyuyorum :) dinleme cihazına bile gerek yok, yapan müteahit ucuza gelsin diye sadece tuğla duvar ördürmüş. hatta üst çapraz kattakilerin gece geç saatlerdeki seslerini bile duyuyorum...

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri