Ses yalıtımı ile ilgili soru

• Konbuyu başlatan yusuf2323
  • Başlangıç tarihi

cevdetfaik

Paylaşımcı üye
Sünger en iyisidir. Hatta bondex sünger olursa daha iyi..

by lent

Yönetici
Yönetici
Yönetici
Makinayı komple kapalı kutuya koymanız mantıksız olur, soğuyamayan motor arızalanır. Ses konusunda genelde bu tür sünger kullanılır (ses kayıt stüdyoları ve benzeri yerler).

https://www.google.com/search?biw=1...hUKEwjp1b_bhOjtAhU0CRAIHUKWBcIQ4dUDCAs&uact=5

mehmetemin

Usta Üye
Yeni konu açmak istemedim. Bahçeli tek katlı bina, komşu bina ile ikiz ( birer cepheleri yapısık imar planı gereği) ses yalıtımı için iki bina arasına sizce araya sünger konulmalı mı ? Tavsiyelerinizi öğrenmek ister , teşekkür ederim.

arkaplan

Profesyonel Üye
Yeni konu açmak istemedim. Bahçeli tek katlı bina, komşu bina ile ikiz ( birer cepheleri yapısık imar planı gereği) ses yalıtımı için iki bina arasına sizce araya sünger konulmalı mı ? Tavsiyelerinizi öğrenmek ister , teşekkür ederim.
sünger değilde ses , ısı ,nem , su geçirmeyen ortak yapı malzemesi olabilir
diğer ikiz bina hasır beton ortak olmalı bence ( yapıda oturma vs gib etkenler )
diğer içten yalıtımlar yapılabilir ?
en iyisi mühendise sorulmalı .

paskomya

Profesyonel Üye
sünger değilde ses , ısı ,nem , su geçirmeyen ortak yapı malzemesi olabilir
diğer ikiz bina hasır beton ortak olmalı bence ( yapıda oturma vs gib etkenler )
diğer içten yalıtımlar yapılabilir ?
en iyisi mühendise sorulmalı .
strafor koysalar bile olur, yan taraftaki bina avukatlık ofisi arada tek duvar var konuşulan her şeyi duyuyorum :) dinleme cihazına bile gerek yok, yapan müteahit ucuza gelsin diye sadece tuğla duvar ördürmüş. hatta üst çapraz kattakilerin gece geç saatlerdeki seslerini bile duyuyorum...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
114,201
Kullanıcılar
418,476
Son üye
Kadir Çalışkanelli

Yeni konular