Ses Var Bass Yok

Şimdi ölçümü tam anlayamadım.

Ölçü aletinizin kırmızı ve siyah probunu ,

1- Siyahı 3 nolu uca kırmızıyı 5 nolu uca dokundurup entegreye gelen voltajı ölçünüz buraya yazınız.

2- Yine ölçü aletinizle diyotlardan sonraki kutuplu kondansatörün artı ve eksi uçlarındaki voltajı okuyup yazarmısınız?

25 voltluk kondansatörün olduğu sistemde 31 volt okumamalısınız.

1- 3 ve 5 nolu Bacaklar Arası 30v
2- Kutuplu Kondansatörden Entegrenin
3 Numaralı Bacak + Kutbundan 30volt - Kutbundan 15v
5 Numaralı Bacak +dan 30v -den 13v

not: Devrenin Üzerinde Bass Entegresinin Olduğu Kısımda 5 numaralı Bacak +15 volt Yazmakta 3 Numarada İse -15v Yazmaktadır resimden görebilirsiniz
EbEzXz.jpg

@confickerbelasi
2.1 Ses Sistemi Arkada 2 adet İnput Girişi Var Standart Beyaz Kırmızı Sub İÇin Ayrı Bir İnput Yok

Son düzenleme:
o zaman tda2030'un birine r-l şase olmadan giriyor subbass öyle çalışıyor.2
tda2030 tek kanal için 3.de iki kanal birleşik alıyor.

Hocam Resimde En Solda Opampların Üstünde devre üzerinde in bas out yazan yer var 3 Adet kablo Var burada Ön kısımdaki bass potansiyemetresine gitmekte potans sağlam ölçmüştüm aynı şekilde devre üzerinden tiz ve balans ayarı için kablolar gitmekte ses çıkışları 2 adet tda ile çalıyor sağ sol 3. entegrede bass için üzerinde hifi yazan hoparlörü var ses gayet net ve güzel çıkıyor fakat bassda hiç ses dahi yok :) çözmedim çok anlamıyorum tabi hobi olarak uğraşıyorum voltajlarda normal gibi

bu 2.1 ne marka,model? sinirlenip kırdığın mı? o ise hasar varsa eskisi gibi olmaz emekli olmalı...
bende bu ve md 2012 olanı var gt-s5360 a bağlı spotify ile 7/24 Metallica çalıyor subbass içine elyaf koyma dığında bişey yapmadım.

hocam markası japonca veya çince bir yazı ile yazıyor baya bir eski cihaz devrede kırık yok sadece kablolarını kesmiştim ön kısmına giden ve biraz kutusuna vurmuştum entegresi yanmıştı sonra bir kenara koymuştum öyle duruyordu topladım ses çıkışları eskisi gibi çalıyor hoparlörlerde hifisorround yazmakta yeni sistemlerle kıyaslamak gerekirse bir çok ses sistemi dinlemiştirim sesi çok farklı çıkıyor bana daha güzel geliyor.bassıda hiç sert değildi çok derin yumuşak bass veriyordu aynı sesi veren ses sistemi olursa emekli olur ancak :)

fotosu yok mu sağlam halinin?
v2-64780-1_medium.jpg
v2-64780-2_medium.jpg

md3012 ve md2012 aynı 3012 gri 2012 siyah herşeyi aynı.

tv tamircisine ver o baksın elektronikten anlayan biri bakmalı ona.

sağolun geçenlerde götürdüm burada 1 tamirci var oda bakmak istemedi..

Forum istatistikleri

Konular
127,949
Kullanıcılar
449,595
Son üye
Ferden1011

Yeni konular

Geri