Ses sistemi çok karıştı içinden çıkmama yardım edebilirmisiniz

Cümleten Selamın Aleyküm üstadlar uzun zamandır içimde gizli kalmış elektronik merakımı yenemeyip komşunun rafında boş boş yattığını gördüğüm 2+1 ses sistemini toparlamak istiyorum. Yalnız sorun şu parçaların hepsi ayrılmış bir vaziyette ve ben neyi nereye bağlayacağıma karar veremedim lehim takımından elektronikçi keskiye kontrol kalemine kadar aldım özenerek ama iş bilenin kılıç kuşananın diye boşuna dememişler. Sonuç hüsran havaya uçarım korkusuda bir yandan bastırmıyor değil. Gözünüzü seviyim şu kardeşinize bir iki akıl verin şu işi hallediyim hevesim kaçmasın. Şimdiden herkesten Allah razı olsun. İyi kötü tüm önerileri dikkate alacağımdan emin olabilirsiniz.

Resimlerle parçaları aşağıda gösteriyorum.

https://drive.google.com/folderview?id=0B54vO7qx7GPWWHRrUXR0WW15cTA&usp=sharing

Trafodaki 2 tane mavi kablo pcb deki 2 tane mavi kablo ile birleştirilecek.
Yine trafodan çıkan siyah ve beyaz kablo 220v girişi bu kablonun tekine anahtar bağlanıcak on off için.
En önemli nokta güvenliğiniz için trafodaki siyah ve beyaz kabloyu prizden gelen kablo ile klamens ile birleştirin ve üzerini bantlayın.
Onun dışında bağlantılar doğru görünüyor

Trafodaki 2 tane mavi kablo pcb deki 2 tane mavi kablo ile birleştirilecek.
Yine trafodan çıkan siyah ve beyaz kablo 220v girişi bu kablonun tekine anahtar bağlanıcak on off için.
En önemli nokta güvenliğiniz için trafodaki siyah ve beyaz kabloyu prizden gelen kablo ile klamens ile birleştirin ve üzerini bantlayın.
Onun dışında bağlantılar doğru görünüyor

Üstad çok teşekkürler şimdi deneyip kontrol edeceğim çalışacakmı bakalım :)

Tekrar merhaba şuanda çalıştı yalnız sorun var. Bas hoparlöründen ses çıkmıyor sadece arızayı nasıl tespit edip düzeltebilirim?

hoparlöre giden kabloların yerini göstermeye çalıştım. Sarı renkte bir sıvı var orda kabloları söktüm yeni kablo bağladım çalışmadı. Hoparlörü değiştirdim yine çalışmadı. Hiç bir tepki veya ses yok.

subwoofer için olan entegre yanmıştır.
Aydınlıkta önden arkadan resim çekebilirmisinz.

Forum istatistikleri

Konular
128,165
Kullanıcılar
449,931
Son üye
mecuxell

Yeni konular

Geri