ses kısma devresi yapmam gerekiyor

amp2.jpg

amp1.jpg

İşlemcinin analog girişine pot üzerinden uygulanan gerilimlere karşılık gelen röleleri çekip ya da bıraktırmanız durumunda devredeki dirençleri devreye alıp çıkartarak 6 kademeli ses ayarını bu yöntemle yapabilirsiniz. Tablodaki güç değerleri temsili olarak verilmiştir. Farklı değerlerde dirençler kullanarak farklı güçler elde edebilirsiniz. 8 ya da 4 ohmluk wattlı dirençlerle denersiniz.

Opamplı ya da transistörlü de yapılabilir. Her bir röle için bir adet opamp ya da transistör ve bunların yanında gerilim bölücü devre elemanları kullanılarak yapılabilir. Fakat daha fazla malzeme gidecektir. Aslında bunlar pansuman bir çözüm. Amplifikatör devresinde revizyon yapıp her bir kanal için farklı bir pot kullanmak daha akıl karı.

amp2.jpg

amp1.jpg

İşlemcinin analog girişine pot üzerinden uygulanan gerilimlere karşılık gelen röleleri çekip ya da bıraktırmanız durumunda devredeki dirençleri devreye alıp çıkartarak 6 kademeli ses ayarını bu yöntemle yapabilirsiniz. Tablodaki güç değerleri temsili olarak verilmiştir. Farklı değerlerde dirençler kullanarak farklı güçler elde edebilirsiniz. 8 ya da 4 ohmluk wattlı dirençlerle denersiniz.

hocam gerçekten çok teşekkür ederim.ben tahmin etmiyordum bu kadar yardım alacağıma.hiç üşenmeden bir bir yazmışınız kağıda.Allah razı olsun.
bugün internetten sipariş geçeyim parçaları.yarın kargo gelirse inşallah toplarım.sonucu buradan bildiririm.

teşekkür ederim cevaplarınız için 5 tane direnç taktım.birde açma kapama düğmesi bağladım.sorunumuz çözüldü.

Forum istatistikleri

Konular
128,171
Kullanıcılar
449,935
Son üye
mehmetenessunger

Yeni konular

Geri