Ses Devresinin Güç Kesmesi

Herkese iyi günler. Bluetoothlu taşınabilir bir ses sistemi kurmak için bir devre aldım. Ancak devreye tam ses gücü verince devre kendini açıp kapatıyor. Kapasitörlerle alakalı bir durum oldugunu düşündüm ama yine de bir sormak istiyorum. Görüşlerinizi bekliyorum.

Ekli dosyalar

• 20190307_134210.jpg
    20190307_134210.jpg
    363.6 KB · Görüntüleme: 21
sesi açınca beslediğiniz kaynak yani adaptör voltajı düşüyor olabilir nasıl bir besleme yaptınız kaç volt kaç amper adaptör ile beslediniz...resim varsa ekleyin olmazsa....

3 tane 18650 pili paralel bağlayıp besleme yaptım. Ölçtüğümde 4.02 volt değerini almıştım.

Son düzenleme:
7 volt, iki tane seri bağlayıp dener misin

o devre 7 volt ile yanar pillerin sağlamlığını kontrol et hoparlörler kaç ohm? yanlışsa bu olur belki.

o devre 7 volt ile yanar pillerin sağlamlığını kontrol et hoparlörler kaç ohm? yanlışsa bu olur belki.
hocam hoparlörden sadece s808 yazıyor. Eski bir 5.1 ses sistemi hoparlörü. 3 tane paralel 18650 pil, 5v 1.55 amp adaptör, 5v 1amp adaptör ile denedim. Sonuç aynı.

1 amper üstü olmalı diyor, sorun yoksa (paralel bağlamışsın)

o zaman hoparlör empedansı uyumsuz olabilir, kaldıramıyacağı güçte

If the output current of power supply is not enough, the intermittent sound will occur.

Applicable speaker impedance: 6 ohms, 8 ohms (if the horn impedance is too small, there will be a phenomenon of amplify volume then staccato)

https://www.aliexpress.com/item/HF6...er-Board-Power-By-DC-5V-Or-3/32817753488.html

Son düzenleme:
1 amper üstü olmalı diyor, sorun yoksa (paralel bağlamışsın)

o zaman hoparlör empedansı uyumsuz olabilir, kaldıramıyacağı güçte

If the output current of power supply is not enough, the intermittent sound will occur.

Applicable speaker impedance: 6 ohms, 8 ohms (if the horn impedance is too small, there will be a phenomenon of amplify volume then staccato)

https://www.aliexpress.com/item/HF6...er-Board-Power-By-DC-5V-Or-3/32817753488.html

Hocam peki empedansı ölçme imkanım var mı?

yok.. etiketinde üreticisi belirtir..
yüksek ihtimal kullandığın hoparlörler araba içinse düşük omajlıdır bu devrede iyi çalışmaz yazıyor..
bilgisayar yada 5+1 kolonlarıyla falan dene

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri