Servo voltage regulator mü yoksa UPS mi?

lordslayer

Üye
Voltaj oynamaları had safhada olan bir yerde UPS mi kullanmam avantajlı yoksa servo voltaj regülatörümü?
Servo yu mekanik olduğundan ve yüksek düzeyde gürültüsünden dolayı tercih etmiyeceğim ama bi de size danışayım dedim.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Ups nin çok daha maliyetli olduğunu düşünüyorum belli bir zaman sonra aküleri değiştirmek gerekiyor ve buda işletmeye çok fazla yük getiriyor.

sistem 20 kva istiyor servo 3milyar mastergurad ups 18 milyar.Doğru söyluyorsun ama şu da var birincisi mechanical stabilizationdan dolayı yavaş bir regulation proses olacak servoda ikincisi korozyondan dolayı yüksek bir empedans oluşacak ki voltajım düzgün regüle olmayacak hatta kimse farkına varamadan aletler bozulacak voltajdan dolayı.UPS in sorunuda dediğin gibi akü grubu sorunları kısaca maliyet.Ama aletler bozulursa bu dahada yüksek bir maliyet.Daha iyi bir çözüm önerin varsa lütfennn.

berdibek sana katılıyorum

20 kva 3000 tl mi yok be kardeşim sen nereye sordun monofazesi 1.200 felan trifazesi de22.5 kva 1.400 felan

ayrıca güç kaynagı daha pahalı şimdiki regulatorler sessiz çalışıyo o sesler eskidendi.

Moderatör tarafında düzenlendi:
yani tek sorun ses mi ? :)
dışarı yüksek izolasyon ve iyi havalandırma yapılmış bir yer yapsanız size cihazla birlikte taş patlasa 5000 tl ya malolur. benim önerim servodan yana.

Şayet kesinti sık olmuyorsa ve makinalar kesintide bozulma riski taşımıyorsa, ya servo yada statik regülatör öneririm, UPS in maliyeti dışında birde enerji verimliliği sorunu var en iyisi %92-93 boşuna birde ilave kayıp çıkıyor. Ama sabrederseniz 6-7 ay sonra KJS diye bir ürün çıkacak hem regülasyon yapacak hem UPS gibi çalışacak, yüksek verimli..

Forum istatistikleri

Konular
127,949
Kullanıcılar
449,595
Son üye
Ferden1011

Yeni konular

Geri