servo otomatik voltaj regülatörü

kaygusuz

Üye
Arkadaşlar herkese selamlarımı yolluyorum.
Elime atıl durumda bir voltaj regülatörü geçti; yıldız marka üretim yılı 1986 servo motor kontrollü voltaj regülatörünü köye babamların eve takacağım ama iş yerin de denerken çıkış voltajının bir türlü 220 volt ta sabit kalmadığı, gerek kendi üzerindeki voltmetre gerekse çıkışını ölçtüğüm harici volt metrede 200 ile 250 volt arasında bir hareket gözlemledim. Yukarıda yazdığım gibi regülatör 31 yaşında servo ünitesi ile sargıların da bir sıkıntı yok ama servo kontrol kartının üzerinde kondansatörler kurumuştur diye 100 mikro farat 50v ve 47 mf 50 v yenileri ile değiştirdim. Değişen bir şey olmadı.Kart üzerinde bir entegre var ama onun da üzeri kazınmış. Bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    311.8 KB · Görüntüleme: 26
  • 2.jpg
    2.jpg
    355.3 KB · Görüntüleme: 25
  • 3.jpg
    3.jpg
    372.1 KB · Görüntüleme: 22
  • 4.jpg
    4.jpg
    179.5 KB · Görüntüleme: 24
  • 7.jpg
    7.jpg
    259.8 KB · Görüntüleme: 20
  • 8.jpg
    8.jpg
    257.2 KB · Görüntüleme: 19
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Muhtemelen o bir komparatör devresi. Kazınmış parça da bir opamp. Şemasını çıkarın, ondan sonra oraya uygun bir opamp bulabilirsiniz.

Pot sağlıklı mı?

evet hocam.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri