servo motorların master slave çalışması

merhaba arkadaşlar;
tia portal ile bi proje ödevim var sistemde iki adet servo motor olacak. Servo motorlardan birinden gelen hız bilgisini diğerine atayacak diğeri gelen bu hız bilgisine göre senkron edecek kendisini bu konuda yardımcı olabilecek var mıdır?

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Sedatseven Merhabalar;
Tia portal ile s71200 bir servoyu bir exsen oluşturup istediğin şekilde sürersin , ikinci servonun puls girişlerini s71200 ile sürdüğün ilk servodan alırsın bu şekilde biribirine senkron çalışırlar,.
Benim bahsettiğim bu uygulama ucuz ve basit bir uygulama siz Tia portalda hangi çesit plc kllanacaksınız eğer motion kontrol yapacaksanız tabi iki servoyuda motion kontrol üzerinden rahatlıkla sürebilirsiniz,fakat biraz pahalı olur
Kolay gelsin

Sedatseven Merhabalar;
Tia portal ile s71200 bir servoyu bir exsen oluşturup istediğin şekilde sürersin , ikinci servonun puls girişlerini s71200 ile sürdüğün ilk servodan alırsın bu şekilde biribirine senkron çalışırlar,.
Benim bahsettiğim bu uygulama ucuz ve basit bir uygulama siz Tia portalda hangi çesit plc kllanacaksınız eğer motion kontrol yapacaksanız tabi iki servoyuda motion kontrol üzerinden rahatlıkla sürebilirsiniz,fakat biraz pahalı olur
Kolay gelsin
öncelikle alaka gösterdiğin için teşekkür ederim. profosyonel bir çalışma olmayacağı için ucuz olanı tercih edeceğim. elimde 1211DCDCDC var mümkünse onu kullanmayı düşünüyorum. ikinci servonun pulse girişlerini ilk servodan nasıl alabilirim acaba

öncelikle alaka gösterdiğin için teşekkür ederim. profosyonel bir çalışma olmayacağı için ucuz olanı tercih edeceğim. elimde 1211DCDCDC var mümkünse onu kullanmayı düşünüyorum. ikinci servonun pulse girişlerini ilk servodan nasıl alabilirim acaba
Merhabalar
hangi marka ve model servo kullanacaksınız,genelde servolar encoder sinyal gölge çıkışı üretirler bu sinyalleri ikinci servonun pulse çıkışları için kullanabilirsiniz.

Saygılarımla

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri