Servo motorda gövdeye elektrik kaçağı

KAYSERİ

Profesyonel Üye
Konuyu doğru yere açtım umarım. KingServo marka 2 adet 400 1 adet 750 watt AC servo takım var elimde. Motorların gövdeye elektrik kaçırdığını fark ettim. Bunun sebebi ne olabilir ? Servo motor olunca fazla kurcalamadan nasıl ölçüm, kontrol yapmam lazım sormak istedim.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Konuyu doğru yere açtım umarım. KingServo marka 2 adet 400 1 adet 750 watt AC servo takım var elimde. Motorların gövdeye elektrik kaçırdığını fark ettim. Bunun sebebi ne olabilir ? Servo motor olunca fazla kurcalamadan nasıl ölçüm, kontrol yapmam lazım sormak istedim.

gövdeye kaçağı nasıl farkettiniz?

gövdeye kaçağı nasıl farkettiniz?
Motorları kontrol etmek amaçlı bağladım plc üzerinde manuel olarak çalıştıracaktım. Bağlantıları yaptım motor hoplayıp zıplamasın diye elimi uzattım diğer elimde makinanın gövdesine temas ediyordu. Orta şiddette titretti. hemen ölçü aletiyle ölçüm yaptım. makina gövdesi ile servonun gövdesi arasında ölçüm yaptım 100 volt gibi bir değer okudum.

Servo olması fark etmez. Motoru surucuden ayırıp direnc olcum kademesinde sargi omajlari ve sargi şase arasi izolasyon omajlari ölçülebilir.

Sargi şase arasi meger testi yapılabilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,119
Kullanıcılar
449,824
Son üye
Lecterer

Yeni konular

Geri