Servo motor ve s71200

Cihaza,pc ile bağlandığında alarm sayfası göreceksin. Farklı isimde de olabilir.
Orada cihazın neden arızaya düştüğü veya hata kodu veya mesajı olması lazım
Yok hocam herhangi bir alarm veya hata kodu almiyoruz bașlarda profinet kodu alıyorduk onu da çözmüștük axis içinde home komutunda mı bir değișiklik yapmalıyız? Şimdi commissionda islem yaptığımız için driverda parametreyle oynamaya gerek yok diye düşünüyorum açıkçası

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yok hocam herhangi bir alarm veya hata kodu almiyoruz bașlarda profinet kodu alıyorduk onu da çözmüștük axis içinde home komutunda mı bir değișiklik yapmalıyız? Şimdi commissionda islem yaptığımız için driverda parametreyle oynamaya gerek yok diye düşünüyorum açıkçası
Doğru düşünmüşsün.
Farklı bir home metodu dene. Yine aynı hatayı verecek mi?
Olmaz ise siemens support sayfalarında hatayı arat.
Kuvvetle muhtemel orada yazan,soran olmuştur.

Merhaba.V90 ile profinet üzerinden home yapmak biraz dertli. Dökümanda çalışma için çeşitli mode seçimi yapmak gerekiyor.Mail adresi verirsen örnek proje paylaşırım.

Proğramını paylaşırsan daha net yardım alabilrisin. MC_Home bloğonunu mode larını değştirerek deneme yapabilirsin.

Merhaba.V90 ile profinet üzerinden home yapmak biraz dertli. Dökümanda çalışma için çeşitli mode seçimi yapmak gerekiyor.Mail adresi verirsen örnek proje paylaşırım.
Hocam çok güzel olur. ***@***

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba, Herkese kolay gelsin

Elimde dc dc dc s71200 plc ve bir A4 serisi panasonic servo sürücü var
Servo motor ve sürücüyü plc ye bağlamadan sürücü üzerindeki displayden ileri geri hareket verdim.
Güç kaynağı ile beslediğimde sadece servo on yapabildim.
Pals ile sürmek istiyorum.
Ancak plc ile bağlayıp sürmek istediğimde fotodaki gibi bir sorun oluşuyor sorunu anlayan var mı acaba?
Servo sürücü cnx5 bağlantı şekli
4-6-7: 0V
3: pals 2k ile plc output
5: sıgn 2k ile plc output
29 servo on

Panaterm parametreleri
02-0
41-1olarak eeprom a kayıt ettim

Ekli dosyalar

• IMG_20200227_170944.jpg
    IMG_20200227_170944.jpg
    583.9 KB · Görüntüleme: 22