Servo Motor kontrolü kaynak kodu üretme

conixite

Üye
Merhaba arkadaşlar, forumda aradım ama aradığım bilgiye ulaşamadım.
bazı sitelerde ve burda görsel arayüze dayalı pic için servo kontrol kaynak kodu oluşturan programlardan bahsedilmiş örneğin şu program gibi;

seri-post-pic-servo-kontrol.gif
,

bunun gibi bir çok program var. programlar konulmuş ama nasıl kullanılacağına dair bi bilgi yok. bu programların birde hex dosyaları var. merak ettiğim şey; bu programlar iş görüyor mu? yada editlenebilir hazır kodlar bulmak mümkün mü? yapmak istediğim şey; mikro işlemcinin ilk tetikleme geldiğinde servoyu 90 derece sağa, ikinci tetikleme geldiğinde ise ise 90 derece sola hareket ederek başlangıç konumuna geri dönmesi. yani 2 sensör olucak sistemde. küçük hobi tipi servo kullanıyorum.

Son düzenleme:
Pic programlayabiliyor musun, hangi seviyedesin. Devre hazır mı. Amacın motoru calistirmak mı pic programlamayı öğrenmek mi.

Bu programları düzenlemek için microsoft visual studio programına ihtiyacınız var. Birazda C biliyorsanız zorlanmazsınız. Hex dosyalarını düzenleyemezsiniz, fakat kendiniz kod yazıp hex e çevirip programa entegre edebilirsiniz.

Pic programlayabiliyor musun, hangi seviyedesin. Devre hazır mı. Amacın motoru calistirmak mı pic programlamayı öğrenmek mi.

amacım motoru çalıştırmak. temel bilgilere sahip olmakla birlikte çok da iyi değilim pic konusunda

Bu programları düzenlemek için microsoft visual studio programına ihtiyacınız var. Birazda C biliyorsanız zorlanmazsınız. Hex dosyalarını düzenleyemezsiniz, fakat kendiniz kod yazıp hex e çevirip programa entegre edebilirsiniz.

hex ler tabi ki değiştirilemez burda hex den kastım kaynak kodunu değiştirerek yeni bir hex üretmek. ama nedens einternette verilen kodları bi türlü derleyemiyorum. microc ve mplab la denedim ama derlenemiyor.visual studio da bu programlar tam olarak nasıl düzenlenebilir?

teşekkür ederin linki inceliyorum

hex ler tabi ki değiştirilemez burda hex den kastım kaynak kodunu değiştirerek yeni bir hex üretmek. ama nedens einternette verilen kodları bi türlü derleyemiyorum. microc ve mplab la denedim ama derlenemiyor.visual studio da bu programlar tam olarak nasıl düzenlenebilir?
O konu hakkında bende kesin bilgilere sahip değilim ama bulduğunuz programları düzenlemenin tek yolu visual studio, birde programda ne gibi düzenleme yapacaksınız anlamadım.

O konu hakkında bende kesin bilgilere sahip değilim ama bulduğunuz programları düzenlemenin tek yolu visual studio, birde programda ne gibi düzenleme yapacaksınız anlamadım.

şu şekilde; mesela internette kaynak kodu verilen bir programla servo 45 derece döndürülürken ben bunu 90 dereceye çıkartmak istiyorum. yada ikinci bi butonla servonun ters işlem yapıp eski haline dönmesini istiyorum. bu türden değişiklikler

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,610
Son üye
cagriaytmz

Yeni konular

Geri