Servo motor üretimi

tmtopcus

Üye
Arkadaşlar yerli üretim servo motor yapmak istiyorum. (endüstri uygulamalar için) Benim bildiğim kadarı ile yerli üretim servo motor yok yani sizce talep var mıdır siz alır mısınız

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İnşallah yaparsınız ve satarsınız. bence ithalatcılarla görüşün.

Arkadaşlar yerli üretim servo motor yapmak istiyorum. (endüstri uygulamalar için) Benim bildiğim kadarı ile yerli üretim servo motor yok yani sizce talep var mıdır siz alır mısınız
yerli üretim servo hatta cnc kontrol ünitesi de var marka sı şuan aklımda yok Tüyap otomasyon fuarına gittiğim de bu firma ile tanıştım ve firma yetkilileri ile görüştüm siemens servo ve cnc kontrol ünitelerinden fiyatları çok yüksek olduğunu söyledi yetkili kişi!
Servo motor yapmak mesele değil servo motor tamir etmeyi bilen biri yapar ama bunun sürücüsü sürücünün haberleşme şekli bazı servo sürücüleri puls la haberleşirken diğerleri başka yöntemler kullanır ve de bunların kullanılacağı makinelere adaptasyonu bakın GMT diye bir firma yerli plc yapıyor ama servo motorları sadece puls la sürebiliyor yani servo motor yapmak komple otomasyon işidir bir tek motor yapmanız yeterli olmaz.
Bu konuda çalışmalar yapan Çin markaları var misal SZGH bunlardan biridir cnc kontrol ünitesi,servo motor sürücüsü ve servo motoru birlikte üretir

Şuan calistigim firmada servo motor driver üzerinde çalışıyoruz vektör kontrol ile süreceğiz inş. 6 aya kadar projeyi bitirirsek inş bu konuda yerli ürünümüz olacak.

Şuan calistigim firmada servo motor driver üzerinde çalışıyoruz vektör kontrol ile süreceğiz inş. 6 aya kadar projeyi bitirirsek inş bu konuda yerli ürünümüz olacak.
Bakın ben CNC teknik servisinde çok kısa sayılabilecek bir süre çalıştım buradan öğrendiğim bir konuyu size belirtmek isterim haddim olmayarak.2008 yılında Goodway GCL2 nin eksen motorunda arıza var diye başka bir teknisyen arkadaşımız sökmüş daha sonra toplamış motoru ama nizami toplmadığı için motora elektrik verince titreyerek çalışıyordu biz bu motorun yenisini Fanuc tan talep ettik Fanuc 4500 dolar fiyat verdi.Yine tezmaksan da çalışırken CNC revizyonları yapıyorduk Fanuc sistemler çok pahalı olduğu için Siemens sistemler kullandık.CNC torna veya Freze nin üstünde Fanuc,Siemens,Mitsubishi veya Heidenhain sistemler vardır yapacağınız servo motor ve sürücüler bu sistemlere uygun olmalı ki sürücü ve motor arızası olduğunda teknik servisler sizden bunları talep etsin ve fiyatınız bu firmalardan uygun olmalı

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri