Serpi star oto alarm arızası yardım

semihyazar

Üye
Aracımdaki SerpiStar GR 64 model alarm kendiliğinden çalışmamaya başladı.Kapıları açıp kapatmıyordu,kumandalar yüzde yüz sağlam ve pilleri yeni sağlam olduklarınıda şöyle kanıtlıyor alarmın ana söketini çıkartıp birkaç dakika bekledikten sonra taktığımda alarmın sorunsuz tüm işlevleri sorunsuz çalışıyo(kumandalarda işlev yapıyor) ama 2 dakika sonra yine aynı hiç bir işlem yapmaz oluyor.soket voltajlarında herhangi bi sorun göremedim alarm kutusunda da arızalı parçaya rastlamadım(görsel olarak) tek içindeki siren pili şarsızdı ilk söktüğümde 1,8 volttu birkaç saat sonra 0,5 volta düştü.pilin voltajı üstünde yazmıyor.bu arıza bu pilden yapar mı yoksa arıza aramaya devammı etmem gerek eğer pilden değilse detaylı olarak ölçümleri yapabilirim yardımcı olabilecek arkadaşlara teşekkürler.(gerekirse fotoğrafta koyabilirim)

Darbe sensörü olarak kullanılan piezo yada Ultrasonik sensörleri problemli olma ihtimali yüksek ilk önce ult. sensörleri Sök bir kaç gün dene yada osilaskop yardımı ile Ultrasonik sensörlerin sinyallerini gözle hareket yok iken dalgalanma oluyormu kontrol et hassasiyetine bak aşırı hassas ayarlanmış olabilir.

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Darbe sensörü olarak kullanılan piezo yada Ultrasonik sensörleri problemli olma ihtimali yüksek ilk önce ult. sensörleri Sök bir kaç gün dene yada osilaskop yardımı ile Ultrasonik sensörlerin sinyallerini gözle hareket yok iken dalgalanma oluyormu kontrol et hassasiyetine bak aşırı hassas ayarlanmış olabilir.

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.darbe sensörü led ve ultrasonik sensörlerin kablolarını söktüm.içindeki şarjlı pilide çıkardım.frekans ve ana katın tüm elektrolitik kondansatörlerini kuruma ihtimaline karşı değiştim ancak sorunum düzelmedi.alarm soketini söküp taktıktan sonra bir müddet normal çalışıyor fakat sonra devrede kalıp kapıları açıp kapatmıyor(sensörler sökükken bile durum aynı)sorunum alarma kumanda edemiyorum.ilk taktığımda devreye alırken röle sesini duyuyorum her şey normal açıp kapamayıda yapıyor ama sonra devreden kendi kendine çıkarken röle ses falan yapmıyor alamdevrede kalıp (led yanıyor)açıp kapama yapmıyor sanki sorun frekans katındaymış gibi geliyor.bu katta ayarlı bi vida var (küçük trimpot gibi)o ne işe yarıyor elimde şema olmadığından çözemiyorum gerekirse resimde yükleyebilirim

O mavi pot ayarlı kapasite onunla kumanda mesafesini ayarlansi.

Uln 2003 entegre kullanmislarmi? Voltaj regulatorunu ve çevre elemanlarını kontrol et. 7805 7812

Uln 2003 entegre kullanmislarmi? Voltaj regulatorunu ve çevre elemanlarını kontrol et. 7805 7812

Devrede uln 2003A entegre kullanılmıştır. 7805 ve 7812 voltaj regülatörleri kullanılmamış.bu şekildeki kapı açıp kapatmama arızasında röleleride kontrol etmem gerekirmi?alarmı soketine takıp kapıları kapattığımda röle çekme sesi geliyor.açınaca bırakma seside geliyor.fakat arızaya geçmesinde ses seda olmuyor.bu arada o dediğiniz mavi pot kumandaların içinde mevcut fakat frekans katındaki pot ise çelik kasa içinde ve sadece ayar için dışarıda bırakılmış metal bir vida bunun ayarı milimetrikte olsa kaçmış olma ihtimali varmıdır.Bu arada piezoelektrik sensörünün üstündeki kablo lehimle beraber kopuktu ancak lehim ayrılırken sensörün üstündeki malzemeyide koparmıştı bende onu sensörün başka bir yerine lehimledim arızanın bundanda olma ihtimali varmıdır?

Son düzenleme:
Sorun uln 2003 A ve ana entegre bacaklarına,röle bacaklarına soğuk lehim taraması yapılarak giderilmiştir.Alarm sorunsuz çalışmaktadır.Sayın feed arkadaşa cevaplarından ötürü teşekkürler...

slm lada samara araç aldım arabayı uzaktan kumanda ile klitliyorum 5-10 dakıka sonra kendiliginden açılıyor aksam kıtleyıp gidiyorum sabah araba açık acıl yardımmm
araba yolda giderken klıtlenıyo acılıyo tekrar klıtleniyo kafasına gore saçmalıyo

evet arkadaslar kime sorduysam beyin bozuk dedi bende tanıdık bır alarmcıya gittim alarm komple atılıp deyişmesi lazım dedi biraz sıkıştırınca söfor kapısına baglı şef motor varmıs 4 kablo ile baglı hem komut alıyor aç kapa hemde elle kılıtledıgınde beyne sınyal atıp diger 3 kapıyı kıtlıyormuş işte sef kılıt kablolarını keserek işi çozduk sorun yok fakat dez avantajı tüm kapılar bagımsız oldu söfor kapısından diğer kapılar acılıp kapanmıyor

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,927
Son üye
yusuf2023

Yeni konular

Geri