Serit lede hareket sensoru baglama

Siyahla kırmızı sensörün beslemesi beyazlar ise trafonun beslemesi. Yazıyo zaten
Screenshot_2018-09-02-23-58-54.jpg

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
sensörde light yazan 2 kabloyu trafonuzun girişine anahtar bağlar gibi bağlayacaksınız (seri bağlantı diyoruz buna). ama önce elektriği kesmeyi unutmayın. çarpılmanızı istemeyiz.
Doğru anlamışmıyim ; sensordeki ligt yazan iki kabloyu boattan gelen faz ve nötr kablolarla birlikte trafoya giriş yapacağım. Eğer öyleyse diğer
Siyahla kırmızı sensörün beslemesi beyazlar ise trafonun beslemesi. Yazıyo zatenEkli dosyayı görüntüle 47287
Doğru anlamışmıyim ; siyah ve kırmızı kabloyu boattan gelen faz ve nötr ile birlikte trafoya giriş yapacağım. Eğer öyleyse diğer iki beyaz kabloyu nereye baglayacagim

sensörde light yazan 2 kabloyu trafonuzun girişine anahtar bağlar gibi bağlayacaksınız (seri bağlantı diyoruz buna). ama önce elektriği kesmeyi unutmayın. çarpılmanızı istemeyiz.
Nasıl anahtar bağlar gibi bağlayacaksınız ? Zaten sensör anahtar görevi görüyo. Beyaz kabloları güç kaynağının beslemesine bağlayacak direk.

Hocam siyah ve kirmizi boatindaki faz ve nötüre bagliyosun. Beyazları ise trafonun beslemesine bağliyosun

. Sizin için aradım ve buldum [emoji4] duyun yerinde sizin trafonuz olacak. Kolay gelsin..

Hocam siyah ve kirmizi boatindaki faz ve nötüre bagliyosun. Beyazları ise trafonun beslemesine bağliyosun
Hocam Kusura bakmayın çok bilgili değilim ben :) besleme dediginiz trafonun 12v çıkışımı oluyor

. Sizin için aradım ve buldum [emoji4] duyun yerinde sizin trafonuz olacak. Kolay gelsin..
:) hay Allah razı olsun senden. Bende çok aradım bulamadım. Bu benim aradigim videoydu. Yardımlarınız için hepinize teşekkür ederim. Yaptigimda videosunu atarım buraya

Hocam merhaba ben esnafım ön tarafta satış bürosu var arka tarafta tamir Bakım atölyesi var. Dükkana müşteri geldiği zaman bana uyarı veren birşey yapayım dedim ve yaptım. Kapının üzerine hareket sensörü koydum. 1 tane çakar devre ve ledler döşedim fakat şöyle bir sorun ile karşılaştım sistem çok güzel çalıştı ama flaş işlemi bittikten sonra ledler çok az birşey yanıyor arada bir küçük küçük çakar yapıyordu. Sensorde arıza olabileceğini düşündüm. Kaç tane elektrikciye sordum hareket sensörleri küçük bir volt kaçırma yapıyormuş. Ledlerde zaten düşük voltajda yandigindan dolayı tetikliyormus. Bende 220 hazır çakar devre buldum hazır lambalı ve hız ayarı yapılabilen. Şimdi on numara oldu.

herhangi bir şekle gerek yok . Hareket sensörlerinde 3 uç olur biri faz girişi biri nötr girişi diğeri faz çıkışıdır . genelde kırmızı uç faz çıkışıdır hareket sensörüne 220 ver kırmızı çıkış uçunu trafonun fazına bağla nötrde ek al trafoya nötr ver bu kadar

Eğer AC220V sensör kullanacaksanız, sensörü dc12v adaptörünün beslemesine yani 220V'a bağlamalısınız. Sensör tetiklediğinde ise ortak uç ya da ayrı uçlardan adaptöre 220 giriş vermelisiniz. Bu noktada pır sensörün taşıyabileceği akım önemli! Siz böyle değil de sadece 12V kısmı açıp kapasın diyorsanız araya 220v bir röle ilavesi ile tetiklediğinde ledleri yakacaktır. Üçüncü bir seçenek doğrudan dc12v pır sensör temin edilirse 220 kısmı ile uğraşmadan 12v adaptör çıkışı ile led arasına uygun şekilde monte edilerek devreye alınır. Pır sensörlerde genelde aydınlık sensörü de olduğundan gündüz çalışmayacak şekilde ayarlanabilir. Bu tür bağlantıda adaptör sürekli bağlantıda kalır. Istenirse tüm bağlantı çeşitlerinde araya konacak paralel bir anahtar ile istenirse sürekli açma durumu da eklenebilir.

Eğer AC220V sensör kullanacaksanız, sensörü dc12v adaptörünün beslemesine yani 220V'a bağlamalısınız. Sensör tetiklediğinde ise ortak uç ya da ayrı uçlardan adaptöre 220 giriş vermelisiniz. Bu noktada pır sensörün taşıyabileceği akım önemli! Siz böyle değil de sadece 12V kısmı açıp kapasın diyorsanız araya 220v bir röle ilavesi ile tetiklediğinde ledleri yakacaktır. Üçüncü bir seçenek doğrudan dc12v pır sensör temin edilirse 220 kısmı ile uğraşmadan 12v adaptör çıkışı ile led arasına uygun şekilde monte edilerek devreye alınır. Pır sensörlerde genelde aydınlık sensörü de olduğundan gündüz çalışmayacak şekilde ayarlanabilir. Bu tür bağlantıda adaptör sürekli bağlantıda kalır. Istenirse tüm bağlantı çeşitlerinde araya konacak paralel bir anahtar ile istenirse sürekli açma durumu da eklenebilir.
Şema.jpg

Gerekli kablolama bu şekilde yapıldı merdivenlere. Bu sistemi en altta nasıl sonlandırıp devreye alabilirim acaba. Her sensöre 2x0.75 çekili.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,965
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri