Serit led tek tek patlıyor

mert_bey

Üye
Arkadaşlar merhaba. Elimde 3 metre kadar led olduğunu düşündüğüm ışıklar var. Normalde iki tane kalem aa pil ile çalışıyordu. Sürekli pil degisimi yapmamak için ben de dün bir sarj kablosunun ucunu kesip kablonun ucuna bağladım. Elektrikten hiç anlamadığım için(kendim mekanikçiyim) ışıkların yanmasını hayretle izleyerek kendimle gururlandım :) Ama bu gün farkettim ki kablonun ilk sırasındaki lambalar yanmıyor. Yanan ilk sıradaki lamba ise diğerlerine göre daha parlak. Sanırım gereğinden fazla güç gidiyor. Bu sorunu basitçe çözebilmemin bir yolu var mı?
Not: yanlis terimler kullandiysam cahilliğime verin.

1679622188870966272416559871183.jpg

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Arkadaşlar merhaba. Elimde 3 metre kadar led olduğunu düşündüğüm ışıklar var. Normalde iki tane kalem aa pil ile çalışıyordu. Sürekli pil degisimi yapmamak için ben de dün bir sarj kablosunun ucunu kesip kablonun ucuna bağladım. Elektrikten hiç anlamadığım için(kendim mekanikçiyim) ışıkların yanmasını hayretle izleyerek kendimle gururlandım :) Ama bu gün farkettim ki kablonun ilk sırasındaki lambalar yanmıyor. Yanan ilk sıradaki lamba ise diğerlerine göre daha parlak. Sanırım gereğinden fazla güç gidiyor. Bu sorunu basitçe çözebilmemin bir yolu var mı?
Not: yanlis terimler kullandiysam cahilliğime verin.

Ekli dosyayı görüntüle 96817
mekanikçi olmak iyidir ama işin matematiği daha önemlidir. dc akım güzeldir. neşeli eğlencelidir de. ama modifiye ederken (yeniden yapılandırma/ uyarlama) işin matematik kısmı çok önemlidir. çalışma voltajını bilmeden verdiğin yüksek voltaj işi bozar, düşük voltajda bozar. bir de amper olayı var o daha bir gıcıktır. sormadan düşünmeden yapılan değişim hüsranla sonuçlanır. kitabın bile ilk emri oku. düzenleme yapacağın şey ( pilini değiştirmekten bıktıkların diyelim) özelliklerini oku

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,843
Son üye
hvncrblt

Yeni konular

Geri