seri ve parelel baglanmış Li-ion pileri nasıl şarj edebilirim...

Resimdeki gibi bms devresi alabilir kullanabilirsiniz.
Tabi buna da ayrı bir adaptörle enerji verip birde sanırım pilleri seri bağlı değilde tek tek şarj etmek gerekiyor yanlışsam düzeltin lütfen bu durumda benim hali hazırda bir şarjlı vidalamam var ya ondan artı eksi kablo çıkıp bu seri bağlantılı pilleri öyle şarj edeceğim yada her seferinde süpürge den pilleri çıkartıp pil dolum cihazıyla tek tek şarj edeceğim sanırım iki yöntemde geçerli olur doğrumudur

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Bir tane lion şarz cihazınız var ise pillerinizin her birisinden kablo çıkartıp şarz edebilirsiniz. Ama bir süre sonra bu işle uğraşmak sıkıntı verir. Önceki mesajımı okuyun o daha kolay gelir. Doğrusu üçlü şarz devresidir takarsınız unutursunuz.

Peki diyelim üçlü şarj devresi aldım süpürgenin mevcut adaptörü ile devreye güç verdim o pillerin seri bağlantısını sökmeden ni cd pillerin şarj olduğu gibi şarj edebilecekmiyim yani orjinal bişey olsun şarj kablosunun ucunu süpürgeye taktığımda pilleri hiç çıkarmadan hepsini birden şarj etsin istiyorum

Süpürgenizin orjinali 9 pillimi.

Yeni pillerin gelmesini bekliyorum içini açmadım ama batarya 14.4 volt

Orjinal bataryası 12 pilli ise sizin 4 adet lion pil kullanmanız gerekiyor.

Evet sanırım öyle olacak 9v falandır diye düşünmüştüm ama sorun yok 4 lu seri bağlantı yaparız önemli olan pilleri hiç çıkarmadan kendi kablosunu şarj yuvasına takıp şarj edebilmek

Devre alırsanız kendi adaptörünü kullanabilirsiniz.

Peki yukarıdaki resimdeki devreden en baştaki eksi ile en sondaki artıyı mı bağlamak gerekiyor kusura bakmayın konu hakkında bilgi az olunca sorular böyle çok oluyor

Her pilden devreye kablo bağlantısı gerekir. En baştaki artı ve eksilerden adaptör bağlantısı yapılır.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,965
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri