Seri lamba

giriş teli çıkış telinden daha kalın olur
Tam tersi olması lazım değil mi ? Primer çok spir ve ince kesit , sekonder kalın kesit ve az spir olur .

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Yüksek gerilim tarafı çok spir ince tel , alçak gerilim tarafı az spir kalın tel deyip anlaşalım :)

Kolay gelsin..
220 tarafı ince 24 çıkış kısmı kalın yanlış yazmışım düzeltiyorum

Tam tersi olması lazım değil mi ? Primer çok spir ve ince kesit , sekonder kalın kesit ve az spir olur .
220 tarafı ince 24 çıkış kısmı kalın yanlış yazmışım düzeltiyorum

Son düzenleme:
giriş teli çıkış telinden daha kalın olur
Galıba yanlıslık oldu yazarken, giriş tarafı omaj degerı büyük oldugu için ince kesitli tel, çıkış tarafı akım degerı yüksek, omaj degeri düşük oldugundan kalın teldir. Tabnii, bu dediğimiz, düşürücü tabir ettiğimiz trafolar içindir.

Galıba yanlıslık oldu yazarken, giriş tarafı omaj degerı büyük oldugu için ince kesitli tel, çıkış tarafı akım degerı yüksek, omaj degeri düşük oldugundan kalın teldir. Tabnii, bu dediğimiz, düşürücü tabir ettiğimiz trafolar içindir.
evet dalginlikla yanliş yazmışım giriş besleme kablosuna aklim gitti düzelttim tşkler

Evet Trafo gücü tek değerdir bu nedenle Gerilim düşürücü trafolarda girişte Primerde yüksek gerilim, düşük akım, küçük kesit, sekonderde düşük gerilim, yüksek akım yüksek kesit.

Forum istatistikleri

Konular
128,106
Kullanıcılar
449,807
Son üye
bdursun

Yeni konular

Geri