Seri Lamba Nedir?

Benim aslında yapmak istediğim olay farklı. Sanırım bu sebeple yanlış anladım sizin yazdıklarınızı.
elimde 2 adet difaze ışıklı anahtar bulunmakta. (anahtar içinde 220Vac ile çalışan ampul mevcut)
anahtar çıkışına klemen koydum ve bunların hepsını bir kutuya yerlestırdim.
anahtar çıkşında bulunan klemense kısa devre yapan bozuk bir cihaz takıldıgında ikinci anahtarın ışığı yansın istiyorum. Bu mümkün mü? kullanılan malzemeyi kısaca resimde gösterdim.
Bu 10.Sınıfta Vardı Bizim Atalyöde 220 İle Oynuyoduk Kısa Devre Yaptırıyodu Bazen Arkadaşlar Lamba Yanıyordu
Tam olarak bu işlemi yapmak istiyorum işte. Bizde de vardı plançete masaları vardı çalışırken kısa devre yaparsak lamba yanıyordu.

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    18.7 KB · Görüntüleme: 72
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Anahtardaki lamba neon yani klasik armut tipteki reziztif yük değil, dolayısıyla dediğiniz olmaz.

Peki klasik armut tipte bulunan ampul koymuş olsam anahtar yerine dediğim mümkün olur mu? Seri lamba devresi değil ama istediğim.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri