seri bağlı iki motor sorunu

hknhc

Üye
merhaba,
Yeri değilse silinebilir diyerek başlayayım. Ayrıca amatörüm.
Gelelim konuya. 8x8 rc kamyon yaptım. Ön iki dingili bir motor, arka iki dingili bir motor çeviriyor. Motorları seri bağladım. Ön dingiller zorlandığı zaman duruyor, arka dingiller patinaj yapmaya başlıyor. Ya da tam tersi. Patinaj yapan dingilleri elle durdurunca diğer iki dingil çalışıp aracı yürütüyor.. Kısacası, her iki motoru 4x4 araçlardaki kilitli diferansiyel gibi aynı hızda çevirmek için ne yapabilirim? (motorlar 3.2 v dc motor)
teşekkürler..

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
o işi mekanik oarak yaparsın dc motor ile olmaz

Öncelikle motorlar seri bağlanmaz paralel bağlanır. Paralel bağlayarak dene . İşini görmez ise. Biraz para harcayarak elektronik bir devre oluşturulabilir. Ama o sonraki mesele.

Kolay gelsin...

Öncelikle motorlar seri bağlanmaz paralel bağlanır. Paralel bağlayarak dene . İşini görmez ise. Biraz para harcayarak elektronik bir devre oluşturulabilir. Ama o sonraki mesele.

Kolay gelsin...

Paralel bağlayınca batarya yetersiz kalıyor. Çok yavaş ve güçsüz dönüyor..

Batarya yetersiz geliyorsa bataryaları da paralel bağlamanız lazım. Yada yeterli bir batarya kullanın

Batarya yetersiz geliyorsa bataryaları da paralel bağlamanız lazım. Yada yeterli bir batarya kullanın

ok. bu kez de bataryayı büyütmem gerekecek sanırım..Eniyi mevcut haliyle kalması gibi görünüyor.. (çok para harcamak istemiyorum, tamamen veledin bozduğu oyuncaklardan toplayarak yapmıştımm)

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri