Seranın ısıtma fanını çalıştırınca düşen voltaj

nusret45

Üye
mrb arkadaşlar gecen bi arızaya gittim . domates serasına üflemeli ısıtıcı koymuşlar ısıtıcının fanının motoru çalıştırdığımızda voltaj 170 volta kadar düşüyo motoru iptal ettiğimizde normal haline dönüyo bunun sebebini çözemedim motordamı arıza var yoksa voltaj mı düşük geliyo yardımcı olurmusunuz

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
sistem çalışmadan önce voltaj kaç fan motor kaç kW w bunları bilmek gerekir.
elektriğin alındığı yerden fan motor olan kısıma kadar kablo hattında gevşeklik olabilir kablo kesiti düşük olabilir

çalışmadan önce 220 civarı motor 1.5 kw kabloda gevşeklik yok kablo kesiti 2*2.5 antigron

sn arkadaşım tedaş hattınımı kullanıyorsunuz eğer kullanıyorsanız mesafe ne kadar mesafe uygunsa motorun amperini ölç

rezistansların çektığı akimi kablon taşimiyor tabıı fanlarla beraber rezistanslarda devreye gırıyor çozum için panodan çektığın kabloyu değiştırmen gerek veya rezistansları ayırıp onlar için ayrı kablo çekmen gerekır
çalışmadan önce 220 civarı motor 1.5 kw kabloda gevşeklik yok kablo kesiti 2*2.5 antigron

gerilim düşümü - kablo kesiti hatası var gibi duruyor.

kablo mesafesi 50 m falan motordan kaynaklı sorun olabilirmi . enerjiyi evden alıyoruz motor calıştığı esnada panoda ki voltaj düşüyo aynı anda motor calışırken enerjinin geldiği eve gidip ölçüm yapıyorum orda voltaj düşümü olmuyo olsada 220den 210a düşüyo en fazla motorun ordaysa 170e iniyo kablodan mı diyerek aradaki enerji kablosunu degiştirdik ama gene aynı

Pano giriş klemens sigorta vs. elemanların gevşeklik kontrolünü yapın belki onlardan kaynaklanabilir.

Sanırım ısıtıcılar elektrik ile çalışıuyor, Motor 1.5 kW ama ısıtıcıların gücü ne acaba?

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri