Sera Otomasyonu

bizde akıllı sera projesiyle uğraşıyoruz.plc en uygunu

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Programı bende vardı ama hollandalı bi mühendise geri verildi sera otomasyonu bayaa bi genel konuları olan bölüm sulama gübreleme otomatik flatlar havalandırma sistemi buhar püskürtme bayaa bi karısık ben hala çözmüş deilim :)

arkadas sen en iyisi manisa ve akdeniz tarafında buyuk seralar var veya denizli tarafında yeni seralar kuruluyor eger önemliyse onlardan yardım alabilirsin

Akıllı sera işleri ile bende ilgileniyorum.Şu anda seranın birisinde kayıt cihazlarım bağlı yetiştiricinin bütün işlevlerini kayd etmeye çalışıyorum ama benim yapacak olduğum proje çok farklı olacak inşallah.gelişmelerden benide haberdar ederseniz sevinirim.Detaylı bilgilere çok ihtiyacım var.tşklr.

ekte faydalı bilgiler var işini görür.
kolay gelsin

Ekli dosyalar

• sera otomasyonu.zip
    2.4 MB · Görüntüleme: 76
Merhaba sera otomasyonu ile ilgili SetcomBT Kablosuz Akıllı ev Sistemleri ve Evotomasyonu.biz sitemizdeki ürünleri incelemenizi öneriyorum.Sitedeki bilgiler ev-bina otomasyonu ağırlıklı olsa da uygun sensör ve programlamayla çok iyi bir sera otomasyonu tasarlanabilir.

Saygılar.
Mustafa Kemal Korkmaz.
Elektrik - Elektronik Yük.Müh.

selam arkadaslar bana türkçe akıllı ev otomasyonuyla ılgılı slayt lazım

Merhaba Arkadaşlar bu konuda genel bir bilgi vermek istiyorum.Kullanılan bir çok otomasyon sistemi mevcut.Yapılacak şey aslında basit öncelikle hangi değerlere göre sulama ve otomasyonun yapılacağı belirlenmeli yani nem,sıcaklık,basınç....vb daha sonra bu değerleri input olarak alıp dışarıya yani bir karta veri gönderen uygun bir sensör kullanılmalı piyasada çok rahatlıkla satılıyor bunlar.Daha sonra sensörlerden gelen veriye göre sulama sistemindeki cihazları çalıştıracak bir merkezi kontrol ve karar ünitesine gerek var.Örneğin nem belirli bir değerin üzerine çıkdığında valfı açacak yada diğer operasyonlar.burada bazı şartlara göre (and,or,xor,xand) gibi karar verme yeteği olan bir kontrol merkezi kullanılır ise çok daha faydalı olur.Zaten bu panellerin çoğunda ethernet ve ip desteği bulunuyor geriye kalan bir modem ve port yönlendirmesi ile uzaktan telefon yada internetten erişim.Detaylı bilgi isteyenler mesah atabilir.Kullanılabilecek ürünler için SetcomBT Kablosuz Akıllı ev Sistemleri ve Evotomasyonu.biz ziyaret edebilirsiniz.

eski çamaşır makinesinin su alma modülünü söküp bi zaman saati ile kumanda ederek istediğin saatte istediğin miktarda sulayabilirsin
ben böyle bi çalışma yaptım yazlığın bahçesindeki domatesleri sulamak için
gayetbasit ve ucuz bi yöntem

Forum istatistikleri

Konular
128,171
Kullanıcılar
449,935
Son üye
mehmetenessunger

Yeni konular

Geri