Sera Otomasyonu

Toprağın nem seviyesine göre kendini sulayan, sıcaklığa göre soğutan ya da ısıtan Akıllı Sera sistemi yaptırmıştım öğrencilerime. Kontrol kartı olarak Arduino kullandık. Daha büyük ölçekte çalışmadım ama kurduğumuz sistem stabil çalışıyor. Bu ölçekte çalışanlara yardımcı olabilirim.
Kolaylıklar.

teşekkürler
konu açın bilğiler verebilirsiniz !!!
sistemi isteyen bakar , yapar .
bilği bilğidir .
sağlıcakla kalın !!!

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Toprağın nem seviyesine göre kendini sulayan, sıcaklığa göre soğutan ya da ısıtan Akıllı Sera sistemi yaptırmıştım öğrencilerime. Kontrol kartı olarak Arduino kullandık. Daha büyük ölçekte çalışmadım ama kurduğumuz sistem stabil çalışıyor. Bu ölçekte çalışanlara yardımcı olabilirim.
Kolaylıklar.

Sn. @aquariuss Arduino ile bu iş olmaz modunda değilim ama besleme, izole giriş çıkışlar vb. şeyler yapıldıktan sonra olmaz değil olur. ona güre alt kart tasarımları veya diğer destekçi ürünler olmalı. Endüstriyel ortamlarda çalıştıracaksınız. Kontaktörler çekecek, motorlar çalışacacak, çeşitli güçler devreye girip çıkacak; yayılan gürültüler, beslemeden, girişlerden ve haberleşme hatlarından gelen parazitler.... saha ortamında bunlar olacak hep. Bunları düşünmek lazım. Yine atmega mcu lar ile kartlarınızı tasarlayıp bunlara arduino fimeware yükleyebilirsiniz o zaman sıkıntı yok. Zamanla üst üste geçen kartlar nem ve havada ki etkenlerle küflenerek pin geçişlerinde sıkıntılar çıkarabiliyor...
Çalışmanız için tebrikler..
Kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,905
Son üye
smartnet

Yeni konular

Geri