sepam s20 ve t20

mylasa4820

Üye
arkadaslar sepam serisine ait ayar klavuzu var mı site de bulunan kullanım klavuzunu indirdim fakat ayarlama yapmak için yeterli bilgi yok. Mesala aşırı akımdan açma için 50/51 1A , 50/51 2B toprak açma için 50N/51N 1A,50N/51N 2A ,sıcaklık için
49RMS 1,49RMS 2 , 3,, 4 ... var buradaki 1A 2B 1 2 3 rakamları ne anlama geliyor.Bucholz ayarı nasıl yapılıyor. Birde 1600 KVA trafo için aşırı akımdan açtırmayı 50 ampere ayarladım yeterli olur mu ya da kaç yapmalıyım ayrıntılı olarak ayar klavuzu var mıdır Bir de müşteri hiz aradığımda da pek yardımcı olmadılar. Kullanan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirlerse sevinirim.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Yük cinsi nedir. Büyük bir motor besliyorsan ayarlar farklı yapılır. Eğer trafonun tam yük akımını geçmeyeceksen (1600kva 30A 31,5kV)
aşağıdaki ayarları yapabilirsin
Öncelikle akım trafosu oranını cihaza girmek gerekir.
B yazan yere A'ya ne girdiysen aynısını gir.
Aşırı akım ayarında genelde SIT eğrisi kullanılır.Formül manuelinde var.
Faz aşırı akım(50/51) 1A curve SIT
threshold 30A
delay 400ms
Faz kısa devre 2A curve DT
threshold 120A
delay 100ms
Toprak aşırı akım(50N/51N) 1A curve SIT
threshold 4A
delay 300ms
Toprak ani 2A curve DT
threshold 16A
delay 100ms
Yukarıdaki ayarları aktif hale getirmek için o bölümleri ON yap
Kolay Gelsin

cevap için teşekürler trafo marinayı besliyor ve ayarını yapacağım röle sadece trafo koruma için ben toprak açmalarını iptal ettim aşırı akım açmayı yaptım 49 RMS 1 den termostat açmayı yaptım
49 RMS 2, 3, 4, ... boş bıraktım(doğru yerden yaptım insallah)fakat bucholz ayarını nereden ve nasıl yapacagız.

merhabalar sepam rölelere rs232 bağlantı potu var sft2841 programı bende mevcut ben bunun haberleşme kablosunun bağlantılarını nerden bulabiliirm yardımcı olabilirseniz seviniirm.

merhabalar sepam rölelere rs232 bağlantı potu var sft2841 programı bende mevcut ben bunun haberleşme kablosunun bağlantılarını nerden bulabiliirm yardımcı olabilirseniz seviniirm.
Kablonun sepam röleye takılan kısmı yuvarlak bir konnektör bulman zor olur.Çok pahalı bir şey değil hazır al ben öyle yaptım.

Dostlar merhaba cihaza bağlanmanın en kolay yolu nedir? Nasıl Yapılır. Yardımcı olursanız çok sevinirim.. İyi çalışmalar

Kablonun sepam röleye takılan kısmı yuvarlak bir konnektör bulman zor olur.Çok pahalı bir şey değil hazır al ben öyle yaptım.

Dostlar merhaba cihaza bağlanmanın en kolay yolu nedir? Nasıl Yapılır. Yardımcı olursanız çok sevinirim.. İyi çalışmalar

Merhaba arkadaşlar ben sft2841 yazılımı ve rs232 windows 7 64 bit te çalışan bir çevirici ile baglanmaya çalıştım ama communication failed hatası veriyor. haberleşme saglayamadım yazılım orjinal ve sepam haberleşme kablosuda orjinal haberleşme esnasında usb portunu otomatik olarak(rs232 çeviriciden dolayı ) com 16 olarak görüyorum.
Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.İyi çalşmalar dilerim...

SFT2841 için sipariş kodu 59679, haberleşme kablosu için sipariş kodu 59664 olması gerekiyor , değişmediyse tabii... Schneider bayilerinin birinde rahatlıkla temin edebilirsiniz. Cihaza bağlanmada sorun yaşamazsınız.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri