sepam röle toprak hatası

bayazıt46

Üye
arkadaşlar 1500 kva trafomuzu koruyan 1 adet sepam rölemiz var ama röle 2 günde 3 günde 1 defa toprak hatasına düşüyor nedeni ne olabilir acaba yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler hata ile ilgili birde fotoğraf yükledim kolay gelsin IMG_0146.jpg

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Kablonun koruma iletkenini ekli kaynaklarda görüldüğü şekilde yapınız.Topraklama kablosu ,torid içerisinden tekrar geçip,toprak barasına bağlanacaktır.3ncü kaynağa,dikkatlice bakınız.

Ekli dosyalar

• Kaçak tor bağlantısı.rar
    675.9 KB · Görüntüleme: 134
teşekkürler fahri bey birşey daha soracağım bu bahsi geçen kabloyu cihaz üzerindenmi yapacağım yoksa ADP tarafındanmı şimdiden teşekkürler

OG ( rölenin bağlı olduğu toroid üzerinde ) çıkıştan yapmanız gerekir.

İyi günler 2500 KVA kuru tip trafonun çıkış hücresi toprak hatası 2/A vermekte haftada 1 Kez. bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir çözümü nedir?

Akım trafolarınız LPCT tip ise,toprak iletkeni
toroid içerisinden geçiyor olabilir.Öyleyse,o
bağlantıyı ters çevirip ! akım trafosunun için-
den geçirerek topraklamaya tekrar bağlayın.
Ayrıca,trafo bağlantısı Plagin başlık ise,top-
raklama bağlantısını kontrol edin.

Akım trafolarınız LPCT tip ise,toprak iletkeni
toroid içerisinden geçiyor olabilir.Öyleyse,o
bağlantıyı ters çevirip ! akım trafosunun için-
den geçirerek topraklamaya tekrar bağlayın.
Ayrıca,trafo bağlantısı Plagin başlık ise,top-
raklama bağlantısını kontrol edin.
Yorumunuz için teşekkür ederim ama tam olarak kafamda canlandıramadım. Şekil ile gösterme ihtimaliniz var mıdır Sami Bey?

Sayfa B-13.Soldan 1 ve 2. şekle bakın.

Ekli dosyalar

• Toroid montaj şekli.pdf
    8.7 MB · Görüntüleme: 72

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular