sensörler

ozay34

Üye
arkadaşlar 3 telli sensörlerin plc ye bağlantı şemasını paylaşırmısınız.çok lazım.......

kahverengi (+)24v dc
mavi(-)
siyah (çıkış)
sensorun pnp ıse plc nın ss gırısıne (-) npn ise (+) girmelisin sensörün siyah çıkış kaplosunuda inputlara girmelisin

ss girişi dediğin plc ortak ucu olan (m) ucu değilmi?yardım için teşekkürler.

Plc markası modeli nedir ? Plc analog giriş var ise,direk bağlayabilirsiniz.Ama tabiki delta ise plc, modül kullanarak bağlamanız gerekir.Yok modül kullanmam derseniz de 4-20mA transducer kullanmanız gerekir..

kahverengi (+)24v dcmavi(-)siyah (çıkış) sensorun pnp ıse plc nın ss gırısıne (-) npn ise (+) girmelisin sensörün siyah çıkış kaplosunuda inputlara girmelisin
Ayrıca Hocam yada Abim diyeyim dediğim kesinlikle yanlış anlamayın fakat bizim usta her zaman derdi ki ;-"Ampül bile bağlarsan devre şemasına bak bağla" derdi.Bu şekilde söylerseniz biraz ezbere kaçıyor ve araştırma ruhunu öldürüyor kanımca...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ayrıca Hocam yada Abim diyeyim dediğim kesinlikle yanlış anlamayın fakat bizim usta her zaman derdi ki ;-"Ampül bile bağlarsan devre şemasına bak bağla" derdi.Bu şekilde söylerseniz biraz ezbere kaçıyor ve araştırma ruhunu öldürüyor kanımca...
yanlış anlaşılacak bır durum yok kardeşim şema okuması bılen zaten sormaz diye düşünüyorum.ön bilgi olarak algılayın.şemasız ve katalogsuz bende hıcbırşeye başlamıyorum en doğrusuda bu.Buda bu işe yeni başlıyacaklar için bir öneri olabilir.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,947
Kullanıcılar
449,592
Son üye
E.E.M.

Yeni konular

Geri